To je to što me zanima!

Neke su bile i u sigurnoj kući: "Ovo nas je vratilo u život..."

Posao: Većina njih je ostala bez posla, a s obzirom na dob, spadaju u teško zapošljivu grupu. Posebice se to odnosi na pojedine žene koje dolaze iz Sigurne kuće
Vidi originalni članak

Kad smo se prvi put susrele s ovom tehnikom izrade predmeta od komušine, nismo vjerovale da ćemo uspjeti u tome, rekle su nam članice bjelovarske socijalne zadruge Pružimo ruke.

POGLEDAJTE VIDEO:

Počele su s cekerima za laptope, da bi ubrzo, savladavši vještinu njihove spretne ruke, pod vodstvom časne Samuele Premužić i bake Jagice iz Zagorja, svojim idejama i kreacijama njihovi proizvodi postali nezaobilazni na modnim pistama od Pariza pa do Londona. I japanski veleposlanik je tijekom posjeta Bjelovaru prije nekoliko godina bio toliko oduševljen da je u Zemlju Izlazećeg Sunca ponio ceker za laptop.

Ideja o socijalnoj zadruzi nametnula se kao nastavak i pomoć ženama koje u Bjelovaru borave u Sigurnoj kući, kojima su se pridružile i mnoge Bjelovarčanke..

Mnoge od njih su se nakon napuštanja Sigurne kuće nastavile usavršavati u izradi predmeta. Sad je njihova lista proizvoda veća. Uz cekere, tu se nalaze košare, ukrasi za svaki dan, a i za prigode poput Valentinova, Božića i drugo.

Iako je primarni cilj bio jedna vrsta socijalizacije i izlaska iz teškog stanja, svojim kreacijama su si omogućili da nešto i zarade.

- Nakon cekera nas je časna Samuela naučila izradi adventskih vijenaca i uskrsnog programa. Danas smo sve usavršile i zaista smo se našle u tome – pričaju nam Izabela Knežević, Zlata Bajević, Ankica Koteršćak i Zdenka Maksić dok smo promatrali njihove vješte ruke u sjedištu zadruge na Trgu Eugena Kvaternika.

Potrebno im je od dva do tri dana za ceker, a kad su tek počele, trebali su tjedni za popravke...

Idi na 24sata

Komentari 1

  • Cipelcug 18.02.2018.

    Svaka čast.

Komentiraj...
Vidi sve komentare