To je to što me zanima!

'Neka HDZ odgovori zašto nema sankcija za one koji su upetljani oko Fortenove, a ruski su igrači'

Ako u Hrvatskoj postoje ruski igrači, onda djela govore da oni sjede s druge strane Markova trga, u Vladi, a ne u Saboru, uzvratio je Grbin vladajućima na tezu da su rusofili oni koji neće podržati obuku vojnika
Vidi originalni članak

To je ustvari sipa koja je ispustila crnilo kako bi prikrila ono što radi. Jesam ja recitirao poeziju Lavrovu? Nisam. Netko je drugi. Taj koji je za Hrvatsku preuzeo određene obveze bez da je poštovao prethodno propisanu proceduru je recitirao poeziju Lavrovu. I sad bih se ja trebao sklanjati pod nekakvim njegovim riječima i lažnim optužbama? Ne pada mi na pamet, oštro je poručio predsjednik SDP-a Peđa Grbin na tezu Andreja Plenkovića i vladajuće većine koji uporno ponavljaju da su svi oni koji ne podržavaju sudjelovanje Hrvatske u obuci ukrajinskih vojnika rusofili i podržavatelji terorističke Rusije i Vladimira Putina. 

PRATITE UŽIVO Milanović o obuci Ukrajinaca: Ovaj teror od strane Plenkovića

Ti koji optužuju druge da su rusofili, poručuje Grbin, neka najprije odgovore zašto su dopustili da se naše rafinerije zatvore pa sad moramo uvoziti naftu koja se prerađuje u Mađarskoj i Slovačkoj, a koja dolazi iz Rusije. 

- Vozimo se na rusku naftu, plaćamo rusku naftu i financiramo samim time ruski rad i rusku agresiju. Zbog HDZ-a i njihove politike mi financiramo Rusiju. Da je Hrvatska energetski neovisna možda bi u Rijeci mogli prerađivati naftu iz nekih drugih izvora i zarada ne bi išla Putinu. Isto tako neka ti HDZ-ovci odgovore zašto se više ne bore za interese RH u INA-i pa da potpuno odmaknemo tu priču od onih kupuju i zarađuju na ruskoj nafti - kazao je Grbin upitavši HDZ zašto nema sankcija za one koji su upetljani u priču oko Fortenove, prodaje udjela Sberbanka, a ruski su igrači. 

PREMIJER UŽIVO Plenković opleo: Milanović i njegovi oporbeni jataci su očajni, oni ne znaju reći ne

- Djela govore da ako u Hrvatskoj ima ruskih igrača, onda oni sjede s druge strane Markova trga u Vladi, a ne ovdje u Saboru ili negdje drugdje - naglasio je.

U dokumentu koji je Vlada poslala u Sabor, istaknuo je Grbin, govori se o vježbi i obuci ukrajinskih vojnika. 

- Ustavom je definirano tko o vježbi i obuci odlučuje. Logično je da se ne odlučuje na isti način o vježbi, obuci i borbi. I nije normalno da o svakoj obukovnoj misiji odlučuje Parlament, takvih misija ima svaki dan. U ovom trenutku se zrakoplovni tehničari RH nalaze u Francuskoj, pripremaju se za servisiranje aviona koje Hrvatska kupuje, jesmo li o tome raspravljali i odlučivali u Saboru? Ne. Odluku je donijela Vlada. Ako se radi o nečemu što je borbenog karaktera, onda o tome mora odlučivati Sabor i predviđeno je u Ustavu da ako postoji suglasnost predsjednika Republike, odlučuje Sabor većinom, ako nema, odlučuje dvotrećinskom. Ali svi zaboravljamo da može biti da nema ni suglasnosti Vlade i da onda Sabor o tome nema ni prilike odlučivati - poručio je naglasivši opet da su to koraci za borbene misije. 

Idi na 24sata

Komentari 14

  • 25.11.2022.

    Bi oni to već odavno uradili ali je tu velika zarada u pitanju.

  • *Kamocemo*+ 25.11.2022.

    .. Evo Zakona RH kojeg je donio Sabor RH 2002., a vezano je za strateški ulazak Hrvatske u EU, cime je Hrvatska planirala lišiti se odlucujucih upravljackih prava u INA-i d.d. Ne znam tocno što joj omogucuje e je planiranih 25%+1 dionica, ali valjda neki minimum da ta tvrtka postoji. Dakle, dajte se Hrvati bar udostojite procitati prvih par recenica iz Zakona koji su u vaše ime donjele politicke elite. Otkup INA-e ide kontra zakona, ili se radi o prestrukturiranju, da se kupi pa da se opet proda? Ili su ovo jeftine politicke mantre ? Izdvajam kako je to RH zamislila, dakle, rade se drame o upravljackim pravima, a Hr je svakako namjeravala izaci iz pozicije upravljanja INA-om? Ako ide 7 posto braniteljima, 7 posto radnicima, minimalno 15% u javnu ponudu, to je 7+7+15=29%, a maksimalno strateškom partneru 25%+1 dionica, što je vec ucinjeno 2002. godine, to je sve skupa 54%, samo što nisu svi subjekti na burzi prodali MOL-u kad je nudio u dva navrata po 2800 kn za dionicu. Braniteljski fond je prodao svojih 7 posto. Odraden je IPO par godina prije toga (2006. godine), to je bilo valjda tih 15%

  • x00x 25.11.2022.

    jer su iz hadezea hahah

Komentiraj...
Vidi sve komentare