To je to što me zanima!

Navijao u Rusiji, išao u Pariz, a sudu se žalio na viroze i bolesti

U Sutkinja je s po 10.000 kuna zbog odugovlačenja postupka u Fimi mediji kaznila Sanaderove odvjetnike Sloković i Prodanovića
Vidi originalni članak

Bivši premijer Ivo Sanader jučer je trebao početi iznositi obranu u Fimi mediji, predmetu u kojem je nepravomoćno bio kažnjen s devet godina zatvora, a koji je u ponovljenom suđenju ušao u završnu fazu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Preostale su još obrane optuženika te završne riječi tužitelja i branitelja. Sanadera su doveli iz Remetinca, no njegovih odvjetnika u srijedu nije bilo u sudnici.

Sud ih je kaznio pod optužbom da odugovlače sudski postupak. Odvjetnik Čedo Prodanović nije došao na ročište. Javio je da je na drugom ročištu na istom sudu, u postupku koji se vodi protiv bivše sisačko-moslavačke županice Marine Lovrić Merzel, optužene za korupciju. Odvjetnica Jadranka Sloković ispričala je nedolazak zbog visoke temperature te poslala i liječničku dokumentaciju. U istom postupku nedavno su bile još dvije odgode.

Odvjetnica Sloković 10. prosinca 2019. nije mogla doći na sud zbog bolesti, a odvjetnik Čedo Prodanović zbog bolesti nije mogao doći sutradan. Kako je objasnilo sudsko vijeće, Sloković je samo dan nakon što je javila da je bolesna bila na drugom ročištu, a Prodanović nikad nije dostavio liječničku dokumentaciju.

- Još u prosincu su dobili raspored rasprava sve do ožujka te su imali dovoljno vremena da se organiziraju - rekla je sutkinja Irena Kvaternik, koja je postupanje odvjetnika shvatila kao namjerno odugovlačenje postupka i svakog od njih kaznila s po 10.000 kuna.

Pokušali smo od odvjetnika Sloković i Prodanović čuti kako oni komentiraju optužbe sutkinje da namjerno odugovlače postupak, no na naše pozive nisu se javljali. Sutkinja će predsjedniku Županijskog suda u Zagrebu Ivanu Turudiću podnijeti zahtjev da se Sanaderu dodijeli odvjetnik po službenoj dužnosti. 

'NAMJERNO ODUGOVLAČE POSTUPAK' Sanaderovi odvjetnici kažnjeni s 10.000 kn: Nisu došli na sud

Suđenje se nastavlja u utorak. Sanader je od travnja 2019., nakon što mu je Vrhovni sud povisio kaznu u “Planinskoj” s 4,5 na šest godina, ponovno u zatvoru. Nakon toga su njegovi odvjetnici podnijeli ustavnu tužbu. Na odluku Ustavnog suda još se čeka i tu bi trebalo tražiti razlog odugovlačenja postupka.

Naime, ako Ustavni sud ukine presudu i vrati je na ponovno suđenje, Sanader izlazi iz zatvora. No ako bi prije za njega eventualno povoljne odluke Ustavnog suda u predmetu Fimi medija bio nepravomoćno osuđen na više od pet godina, u zatvoru bi sigurno ostao još godinama. Ovako postoji nada da bi ipak mogao na slobodu. Sanader je u veljači 2019. već dobio odvjetnika po službenoj dužnosti.

Sutkinja Maja Štampar Stipić mu je u postupku Ina-MOL, također kad se odvjetnici zbog bolesti nisu pojavili na raspravi, odredila odvjetnika po službenoj dužnosti. Sutkinja je tad napomenula i kako je Sanader u prosincu 2018., dan prije rasprave, viđen u Parizu na aerodromu, a na sud je donio potvrdu da ima virozu. Sanader je u lipnju 2018. na Svjetskom prvenstvu u nogometu u Rusiji bodrio “vatrene”, a dva tjedna kasnije, kad je trebao iznijeti obranu u Fimi mediji, zatražio je da se rasprava odgodi jer “zbog nedavnih operacija ne može pratiti raspravu dulje od 2,5 sati”.

Idi na 24sata

Komentari 36

  • Maxitron 07.02.2020.

    REVOLUCIJA!!!!!!!!;OTVORITI GOLI OTOK.

  • 07.02.2020.

    Varaju se svi oni koji misle da su za ovo odgovorni Sanader i njegovi odvjetnici. To je pažljivo osmišljen plan kleptokracije na vlasti u Hrvatskoj i njenih slugu iz Državnog odvjetništva i pravosuđa pod radnim naslovom: "mi progonimo korupciju i pljačku države, izabrat ćemo žrtveno janje koje NIKADA neće biti osuđeno". Sanader je upravo to, žrtveno janje zločinačke organizacije duboko ogrezle u kriminal svake vrste. Metodologija je vrlo jasna. Uhićenje, istraga i podizanje optužnice - par godina; sudski postupak - još par godina; u sav taj proces obavezno se ugrade početničke proceduralne pogreške ili sukob nadležnosti suca, kako bi se suđenje poništilo, vratilo na početak - dodatnih par godina zavlačenja. I tako se skupi desetak godina pravosudne trakavice. Na koncu posljedica - sve pada u zastaru, ili Vrhovni ili Ustavni sud ponište presudu, i to je to! Ali nitko ne može vlasti prigovoriti da se ne bori protiv korupcije, zar ne?

  • japanokinez 06.02.2020.

    On taj šta Petrač kaže Salamander trebao bi biti 15 godina u zatvoru, a ovi drugi sporovi se trebaju voditi u hodu pa kada je 15 godina u zatvoru, neka odugovlači koliko hoće.

Komentiraj...
Vidi sve komentare