Nađi upozorava je da je država u ranijim krizama čak prijetila veledrogerijama koje su privatni poduzetnici osnivanjem državne veledrogerije i sličnim nekorektnim ponašanjima.
-To nije način na koji se država treba nositi s ovom krizom usred pandemije. Država treba vratiti te dugove jer svi znamo da država ne čeka preko godine dana poduzetnike da plate, primjerice poreze, rekao je Nađi.
Nađi je upozorio i na maćehinski odnos države prema privatnom sektoru, ustvrdivši da će od plana oporavka Hrvatske najviše novca otići javnom sektoru i inozemnim ekonomijama.
- Iako se govori da će preko 50 posto sredstava ići u gospodarstvo, ako izuzmemo sve jednadžbe, sve što će ići na javne infrastrukturne projekte onaj dio sredstava koji će doći malim poduzetnicima će biti zanemariv, tvrdi Nađi.
Dodao je da čak i velike infrastrukturne projekte u Hrvatskoj u pravilu dobivaju inozemne kompanije, što se vidjelo na primjeru Pelješkog mosta.
- Tu vidimo jasan obrazac ponašanja Vlade koja je fokusirana na to da se pomaže javnom sektoru dok privatni sektor trpi taj maćehinski odnos Vlade koja bi prema njemu trebala prva izaći u susret jer je privatni sektor taj koji puni proračun i koji će vraćati dugove, zaključio je.