To je to što me zanima!

'Nacionalni stadion je potreba, a Thompsona su htjeli igrači'

Izgradnja nacionalnog stadiona ne samo da je realna, ona je potrebna. To se mora napraviti što prije, rekao je ministar državne imovine dodajući da može biti gotov 'za tri godine'
Vidi originalni članak

Hrvatski ministar državne imovine Goran Marić istaknuo je u srijedu da je izgradnja nacionalnog nogometnog stadiona potrebna i da se to mora napraviti što prije.

 "Izgradnja nacionalnog stadiona ne samo da je realna, ona je potrebna. To se mora napraviti što prije i ako se tome ozbiljno pristupi za najkasnije tri godine stadion može biti završen", izjavio je novinarima ministar Goran Marić uoči sastanka užeg kabineta Vlade RH.

PLAVI VULKAN Bandić: Napravit ćemo stadion na Kajzerici s 35.000 sjedalica

Proteklih dana mnogi su isticali da je od nacionalnog stadiona važnija izgradnja nogometne infrastrukture širom Hrvatske.

"Jedno ne isključuje drugo, i mora biti novca. Država potroši na mnoge stvari, često i nepotrebne. Samo malo racionalizacije i sve se to može financirati", dodao je ministar državne imovine.

TOMISLAV KLAUŠKI Bilo je veličanstveno. I zato Thompson nije smio biti tamo

Na novinarski upit da li je pjevaču Marku Perkoviću Thompsonu bilo mjesto u autobusu sa igračima prilikom svečanog povratka sa SP, ministar Goran Marić je odgovorio: "Pa kako ne bi bilo ako su ga igrači zvali".

Idi na 24sata

Komentari 95

  • NitkoNetko 20.07.2018.

    Uz dužno poštovanje , neka dovrše renevaciju prvo starih. Momci koji su sada igrali većinom če se izrotirati za 4-8 godina izvan igre, te nobi ih zamjeniti, ako ekskluzivno samo radi njih je ideja i izgradnja cijelog stadiona , to je utrošnja novca koja se neće isplatiti. Čak i ako se gradi za buduće generacije, teško da će u našoj situaciji biti isplatljivo, ako se već mora im dati neka vrsta počasti, može se neka ulica preimenovati ili slično. Gradnja novog stadiona, a već se banditos upleo , samo će još više novaca nestati u zaborav

  • Iggy1 19.07.2018.

    Antifa na aparatima...

  • SestraBakovic 19.07.2018.

    Isplativost i održivost takvog velikog pothvata mogla bi se riješiti ako se stadion ne bi percipirao kao isključivo stadion, već jedan sportski pol. Isti bi u svom ukopanom djelu ili u koži stadiona trebao imati Kuću sporta (sa svim nacionalnim uspjesima iz svih područja sporta) kao svojstvenog muzeja, poslovne prostore koji bi se iznajmili HNSu, Olimpijskom odboru, i inim sportskim uredima, sportskim medijima, fizioterapeutima, sportskim psiholozima/motivatorima, teretanama i wellness što za nogometaše, što druga za javnost, te sportskim dućanima. Sport (i time nacionalni stadion) bi valjalo otvoriti svim znatiželjnicima, tako bi se što djecu što odraslije približilo tomu kroz uvođenje te prve, pa nazovimo ju, infrastrukture. Nadalje, izričaj predloženog projekta je sad već zasterio. Projekt je iz 2008e, a izričaj mu je kao da je iz 1998. Za deset će godina izgledati kao da je 40 godina star. Složite jedan međunarodni urbanističko arhitektonski natječaj, pa ćete vidjeti kako svijet percipira hrvatski sport. Teško mi ga je zamisliti dinamovski plavog, crveno bijele kockice nemaju ništa sa time. A i stadion, ako nacionalni, mora biti mnogo više od najljepšeg plavog stadiona u Zagrebu. A da ne govorimo koliki bi interes takav natječaj, objava rezultata, i izložba sad svijetski najprepoznatljivijeg kockastog uzorka donijela medijskog prostora i svijetske pažnje. Što od svijetki renominiranih i priznatih arhitekta, što sportskih fanatika, medija, što turizma.

Komentiraj...
Vidi sve komentare