Poljoprivrednici koji su natukli pristojan staž u pregovorima s Petrom Čobankovićem doživljavaju ga kao zlatoustog ministra koji uglavnom nalazi vremena za njih, ali ne i rješenja. Vide ga kao šefa Ministarstva poljoprivrede koji se vodi Hebrangovim viđenjem istine pa “ponekad ne govori istinu, što je puno pristojnije nego da laže”. Tu “pristojnost” osjetili su i bivši radnici Đakovštine, koji danima prosvjeduju tražeći da im se isplati 40 milijuna kuna koje im duguje bivša tvrtka.
- Nadamo se da nas premijerka neće izigrati kao što je to napravio ministar Čobanković. Obećao je da će nam pomoći, tvrdio da je sve dogovoreno s bankama i da ćemo sutradan dobiti novac. To je potvrdio i Vladimir Šeks, a na kraju nas je pozvao na onaj sramotan sastanak na kojem je rekao da ništa od toga jer ga je Državno odvjetništvo upozorilo da bi time kršio zakon - rekla je Sanja Katić, glasnogovornica bivših radnika, te se upitala: “Pa tko vodi državu? Vlada ili DORH?” Iskusni pregovarač, proizvođač mlijeka Mladen Šolčić, kaže da se Čobanković barem odaziva na sastanke ako ništa drugo.
Dogovorili se da će se dogovoriti
Ministar je i pčelarima stao u ožujku na žulj. Nakon što su izradili program o novom sustavu potpora pčelarstvu, koji je priznalo ministarstvo, opet su dobili poziv od Čobankovića da se moraju još dogovarati.
Ratari svake godine prosvjeduju
Čobanković nas ignorira, rekli su u ožujku ratari blokirajući traktorima ceste i tražeći veću cijenu pšenice. Istu borbu vodili su i 2009. kada su dolazili na pregovore, a nitko ih nije primao.
Dva puta bili na “popravnom”
Mljekari su dizali seljačku bunu boreći se za veću otkupnu cijenu mlijeka i poticaje na junice. Nakon dva propala sastanka i puno obećanja izborili su veću cijenu mlijeka, ali junice su pale u zaborav.