- Mila je izvrsno i dalje, započeli su sa svim analizama i pripremnim radnjama za prvi ciklus liječenja koji će isto biti maksimalno individualiziran, odnosno prilagođen. Upoznali smo velik tim liječnika i sestara koji će skrbiti o Mili, i prof. Aplenca, koji je izrazito skroman i samozatajan tip, rekao je Milin otac Marin Rončević i dodao:
POGLEDAJTE VIDEO:
- Veleposlanstvo i Rukavina su nam na dispoziciji, smješteni smo u hotelu, kojeg je platilo Društvo Hrvata u Americi, u neposrednoj blizini, ali kroz dan dva, čim se snađemo, idemo na prijateljsku adresu u blizini. Kakav će biti smještaj, potpuno nam je nebitno jer smijemo biti skupa u bolničkoj sobi, pa tu i planiramo biti.
Djevojčica se inače oko 13 sati po našem vremenu probudila i igra se s roditeljima.
Dvogodišnja Mila Rončević sinoć poslije 22 sata po hrvatskom vremenu stigla je u Philadelphiju i provela je svoju prvu noć u bolnici gdje nastavlja liječenje. Put u SAD je podnijela dobro, stigla je razigrana i raspoložena. Dočekao ju je liječnički tim i odmah po dolasku počele su pretrage. Na čelu liječničkog tima je dr. Richard Aplenc, stručnjak za rijedak oblik leukemije od kojeg Mila boluje
Uplate i donacije u humanitarnoj akciji za Milu višestruko su premašile očekivanja i iznos potreban za troškove liječenja. Prikupljeno je, naime, više od 37 milijuna kuna.
Budući da je na računu roditelja male Mile Rončević (2) donacijama brojnih građana prikupljeno i znatno više novca koji je potreban za njezino liječenje u Americi, ministar financija Zdravko Marić poručio je kako se višak novca bez oporezivanja može preusmjeriti u bilo koju drugu zakladu bez oporezivanja.
Podsjetio je da Zakon o porezu na dohodak vrlo jasno definira da se sve što je vezano uz ovakve aktivnosti, a koje su usmjerene na operativne zahvate, liječenja, nabave lijekova i ortopedskih pomagala, a po novoj poreznoj reformi u to su uključeni i troškovi prijevoza i smještaja u zdravstvene ustanove ne smatra dohotkom i ne podliježe oporezivanju.