To je to što me zanima!

MH370 je otet? Htjeli izbjeći radar pa isključili komunikaciju

Analizom australskih stručnjaka utvrđeno je da se nestali zrakoplov Malaysia Airlinesa još šest puta tijekom leta pokušao prijaviti u satelitski sustav Inmarsata
Vidi originalni članak

Nestali malezijski zrakoplov leta MH370 na trenutak je ostao bez struje što bi moglo ukazivati na to da je zrakoplov otet. Stručnjaci koji su proučavali izvještaj australskih istražitelja kazali su kako bi nestanak, odnosno isključenje struje, moglo ukazivati na pokušaj da se izbjegne radar

Izvješće iz Australije objavljeno je u četvrak, a istražitelji su otkrili da se zrakoplov na satelitsku podatkovnu mrežu pokušao ponovno prijaviti samo 90 minuta nakon polijetanja

Ističu kako ponovna prijava na satelitski sustav nije česta pojava i događa se iz nekoliko razloga kao što je nestanak napajanja za satelitsku jedinicu zrakoplova, pad softvera ili gubitak veze. 

'Svaki sigurnosni sustav utječe na neki drugi'

Istaknuli su kako je provedena analiza te su pronađena podudaranja u vremenu i karakteristikama isključenja sustava. Složili su se da zahtjev za ponovnom prijavom na satelit ''osebujan'' te da bi mogao biti rezultat nečijeg pokušaja da isključi komunikacijske sustave zrakoplova. 

- Avioni imaju puno sigurnosnih sustava i za isključivanje napajanja nekih od njih zaista je potrebna nečija namjera. Bilo koji oblik prekida napajanja utječe na neki drugi sustav, a čovjek koji to radi trebao bi znati na što se oni odnose - rekao je stručnjak za zrakoplovstvo Peter Marosszeky. 

Ponovnu prijavu na satelit potvrdio i Inmarsat

Da se zrakoplov na satelit pokušao ponovno prijaviti potvrdili su iz tvrtke Inmarsat, ali ne znaju zašto. Izvješće je također pokazalo i da se nestali Boeing 777 na satelit pokušao prijaviti još šest puta.

Vjeruje se da je nakon posljednje prijave zrakoplov ostao bez goriva te se srušio u Indijski ocean 8. ožujka

Snimanje morskog dna trajat će godinu dana

Trenutačno su na oceanu dva broda koja snimaju morsko dno. Sljedeća faza potrage trajat će oko godinu dana. Trebala bi pokriti oko 60.000 kvadratnih kilometara oceana što će koštati najmanje 56 milijuna dolara, piše The Mirror.

Idi na 24sata

Komentari 34

  • Mustafa Aga 01.07.2014.

    Sve je ovo naivno do bola...

  • Vlad 01.07.2014.

    Zašto stalno pokazujete sliku klipnog četveromotorca (vjerojatno, "leteće tvrđave") iz ili neposredno poslije II. svjetskog, ili vijetnamskog Rata?

  • marijaterezija2 30.06.2014.

    Samo nagađanje, a to je već malo previše

Komentiraj...
Vidi sve komentare