Zagrebački liječnik Marko Šarlija utvrdio je kako nema potrebe za zahvatom na srcu Ivice Krnjaka. Tako se na zagrebačkome Županijskom sudu u podne nastavilo iznošenje završnih riječi na suđenju za ratne zločine protiv srpskih civila u Osijeku 1991. u slučajevima "garaža" i "selotejp". Krnjakova supruga u međuvremenu je podnijela zahtjev za izuzećem tročlanog sudskog vijeća. Taj je zahtjev sudac Željko Horvatović odbacio kao neosnovan jer ona nije stranka u postupku.
Glavašev odvjetnik Dražen Matijević u iznošenju završne riječi rekao je da ono što se 'zadnjih godina događa u Hrvatskoj nije se dogodilo u povijesti čovječanstva, da netko svoje branitelje progoni zbog navodnih ratnih zločina. Time je Hrvatska postala povijesni unikat, dodao je Matijević. Rekao je da je proces pokrenut iz dva razloga.
- Prvi je bio da ga se makne sa političke scene jer je ostao trn u oku koji ovakvu državu nisu htjeli ili su htjeli državu koja će služiti njima. Drugi razlog mu je da se ratni heroji prikažu kao zločinci. Optužba se u završnoj riječi pozivala na iskaze svjedoka, počinitelje kaznenih djela ili na one koji su bili protiv RH. Tako je Josip Boljkovac u najtežim trenucima za državu obavještavao suprotnu stranu o akcijama i namjerama policije i vojske. Za to se može izreći kazna od 5 do 15 godina. Optužba se pozivala i na iskaza Tihomira Aparija, višestruko osuđivanog kriminalca, koji je ženu ubio iz Uzija i za to dobio 11 godina. Nakon što je odslužio 5, izašao je iz zatvora i opet počinio novo kazneno djelo. Matijević je na kraju govora rekao da predlaže da se Glavaša oslobodi jer za ta djela nema dokaza.
Ivicu Krnjaka su u utorak prebacili u zatvorsku bolnicu u Svetošimunskoj, a nakon toga na pregled u KB Dubrava. Tamo je dr. Marko Šarlija pregledao nalaze iz Osijeka i pregledao Krnjaka i zaključio da mu hitna operacija nije nužna. Zatražio je dodatne pretrage u srijedu ujutro, nakon čega je zaključio da Krnjaku nije potreban zahvat.