Više od 85 posto Venecije je pod vodom nakon novih naleta vode koje su poplavile grad, a gradonačelnik Luigi Brugnaro kaže da će se šteta popeti do milijardu eura. Osim što su poplavljene brojne kuće, poslovni prostori i sakralni objekti, pogođen je i turistički sektor jer su brojni turisti otkazali rezervacije i dolazak.
Najviše je stradala bazilika svetog Marka, venecijanska katedrala i ponos, koja je pretrpila štetu od 5,5 milijuna dolara. Katedrala je bila zatvorena i prošli mjesec nakon velikih poplava i u nju se nije moglo ući tjedan dana.
Voda je prodrla do podzemnih kripti, koje su bile poplavljene 24 sata prije nego se ispumpala voda.
U susjednoj Švicarskoj lavina se srušila na skijašku stazu u švicarskom zimovalištu Andermatt i zatrpala šestero skijaša, ali su svi preživjeli. Dvije osobe su s lakših ozljedama spašene u operaciji traganja i spašavanja.
Tri lavine pogodile su i Ankogel, skijalište u Koruškoj u Austriji. Jedna lavina dogodila se izvan skijališta te je zatrpala dvoje ljudi koji su se spuštali izvan staze.
Ni druga strana svijeta nije ostala pošteđena prirodnih katastrofa. U Australiji i dalje bjesne smrtonosni požari, a pozvana je i vojska kako bi pomogla vatrogascima u borbi protiv vatrene stihije koja već tjednima bijesni u blizini Sydneyja.
Nije uobičajeno da se australska vojska angažira u domaćim operacijama, ali trupe su već korištene kad se trebalo boriti s posljedicama prirodnih katastrofa, kao što su poplave.
Posebno zabrinjava to što se najavljuje val toplog vremena i novih vrućina, što bi moglo dovesti do eskalacije požara i njihovog povećanja.