Josip Jović poginuo je zato jer je volio svoju domovinu i svoj narod. Nažalost, nekima se počelo činiti kao da je Domovinski rat bio etnički sukob, građanski rat. Ne, to je bila agresija i ne možemo prihvatiti da ta Srbija donese zakon kojim sebe proglašava nadležnom za sve ratne zločine, emotivno je, promuklim glasom na Plitvičkim jezerima govorio Ivan Jarnjak, ratni ministar policije.
- Ne možemo prihvatiti da nam agresor danas sudi. Trebamo imati dobre odnose sa Srbijom, ali ne smijemo popuštati -zaključio je Jarnjak.
Na današnji dan prije 20 godina, na 'krvavi Uskrs', četnici su ubili hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića. On je bio prva žrtva Domovinskog rata kojoj su se danas poklonili njegovi suborci i politički vrh.
- Bio je to pucanj u Hrvatsku, znak koji je rekao što nam je dalje činiti. Neki ni danas uporno ne žele znati da je Domovinski rat bio obrambeni, da je Josip Jović branio svoj dom - rekao je Tomislav Karamarko, izaslanik premijerke Jadranke Kosor. Pozvao je Hrvate da i danas budu jedinstven i velik narod.
I Karamarko i Jarnjak i ministar branitelja Tomislav Ivić spomenuli su prvog hrvatskog predsjednika Franju Tuđmana i dobili velik pljesak. Predsjednik Ivo Josipović osvrnuo se na junaštvo, domoljublje, jedinstvo i spremnost na žrtvu kakvu je za domovinu dao Josip Jović, ali je upozorio i na one koji odgovaraju generacijama za sadašnjost i budućnost.
- Pitat će nas jesmo li imali hrabrosti i snage od Hrvatske napraviti pravednu državu u kojoj branitelji nisu gladni i da nitko ne kopa po kontejnerima u potrazi za korom kruha - naglasio je Josipović. Dodao je kako danas ima ljudi, posebno onih mladih, u kojima je duh Josipa Jovića.