Privatni istražitelj je dva dana prije hapšenja u automobilu kojeg koristi Josipa Rimac, Audiju Q5, koji je sada ostao parkiran na zagrebačkim Mlinovima i na kojem se još nalaze oznake nakon provedenog policijskog očevida, pronašao uređaj za praćenje ili bubu za prisluškivanje! Odmah potom, Josipa Rimac se uputila na policiju i prijavila taj pronalazak.
Pogledajte video: Priveli Josipu Rimac
Jasno je da to je to učinjeno promišljeno, kao što je jasno da je angažman stručnjaka koji će joj pronaći taj uređaj bio motiviran dojavom da je se prati i prisluškuje.
Tako je i istraga protiv Josipe Rimac samo još jedna u nizu onih velikih i tajnih procesa koji su probijeni i kompromitirani, u kojima su moćnicima koje se istražuju dojavljeni detalji o postupcima protiv njih kako bi ih se zaštitilo, a istraga zaustavila.
Ništa nije bilo slučajno
Naprosto, otišla je na policiju kako bi ostavila dojam da je taj uređaj slučajno pronašla i tako eliminirala moguće nagađanje o kompromitaciji istrage.
No, ništa nije bilo slučajno, a njezino uhićenje kao i uhićenje ostale ekipe iz ove korupcijske hobotnice moralo je biti ubrzano jer je čitava istraga probijena.
Odvjetnik Josipe Rimac na upit o prislušnom uređaju samo je rekao da je "načuo za to", ali "nije uspio razgovarati s njom o tome pa ne zna je li to točno".
"Bubu" je, kako piše Slobodna Dalmacija, Josipa Rimac pronašla skrivenu u plastičnom cijelu ispod volana i nemalo se iznenadila kad je to vidjela.
Odmah je otišla u policiju prijaviti što je pronašla, a tamo su joj, očito ne znajući da se je u tijeku tajna operacija njihovih kolega iz USKOK-a, potvrdili da se radi o prislušnom uređaju.
Mito i korupcija
Podsjećamo, Josipa Rimac jučer je uhićena zajedno s još 12 državnih dužnosnika i poduzetnika te se sumnjiči za kaznena djela trgovanja utjecajem, zloporabe položaja i ovlasti, davanje mita i davanje mita za trgovanje utjecajem te primanje mita.
Josipu Rimac se sumnjiči da je od početka 2019. pa do kraja svibnja dogovorila s Bašićem i Stipićem kako će, koristeći svoj položaj državne tajnice, osigurati dobivanje dozvola, uvjerenja i sklapanje ugovora radi izgradnje, puštanja u rad, proizvodnju i prodaju električne energije za Vjetroelektranu Krš-Pađane, unatoč neispunjavanju svih propisanih uvjeta.
U zamjenu za dobivene dozvole, navodi se u objavi MUP-a, Bašić i Stipić su Rimac obećali sklapanje police osiguranja za vjetroelektranu, pri čemu bi Rimac dobila proviziju od 45.000 eura, s obzirom da bi prilikom sklapanja police kao agent osiguranja bila njena sestra.
Uskok ističe da je Rimac u okviru takvog dogovora poduzimala niz radnji prema predstavnicima Ministarstvu državne imovine, HERA-e i Hrvatskih šuma, a kako bi pogodovala Bašićevoj tvrtki.