To je to što me zanima!

Janaf isplaćuje 76,4 milijuna kuna od dobiti dioničarima...

Pravo na dividendu steći će dioničari koji će na kraju 7. srpnja biti upisani u registar Središnjeg klirinško depozitarnog društva (SKDD), a dividenda će biti isplaćena 14. srpnja, najavljuje se u objavi
Vidi originalni članak

Glavna skupština Janafa u četvrtak je odlučila da će se dio prošlogodišnje dobiti u iznosu 76,4 milijuna kuna isplatiti dioničarima, kroz dividendu od 74,08 kuna po dionici, objavila je ta kompanija putem Zagrebačke burze. 

Glavna skupština odlučila je da se dio dobiti za 2019. godinu u ukupnom iznosu 76,4 milijuna kuna isplati dioničarima. Dividenda iznosi 74,08 kuna po dionici, navode iz Janafa. 

Pravo na dividendu steći će dioničari koji će na kraju 7. srpnja biti upisani u registar Središnjeg klirinško depozitarnog društva (SKDD), a dividenda će biti isplaćena 14. srpnja, najavljuje se u objavi. 

Janaf je u prošloj godini ostvario neto dobit u iznosu 261,9 milijuna kuna, a u pozivu za skupštinu, koji je objavljen u svibnju, dioničarima je predloženo da se, nakon što se taj iznos umanji za zakonske rezerve, polovica iznosa, ili 124,4 milijuna kuna rasporedi u ostale rezerve iz dobiti. Od preostalih 124,4 milijuna kuna iznos od 74,6 milijuna kuna raspoređuje se za dividendu, a 49,8 milijuna kuna u zadržanu dobit.

Taj je prijedlog raspodjele dobit u pozivu obrazložen potrebom da kompanija osigura vlastita novčana sredstva za ulaganja, a s obzirom da se nalazi u značajnom investicijskom ciklusu. Ukupna vrijednost ugovorenih, a neizvršenih radova na kraju 2019. godine, iznosi 370,8 milijuna kuna. Vrijednost investicija u tijeku na kraju prošle godine, za čiji je završetak potrebno osigurati dodatna novčana sredstva, iznosi 687,8 milijuna kuna, naveli su iz Janafa u obrazloženju prijedloga odluke o raspodjeli dobiti. 

Janaf je u većinskom vlasništvu države, koja ima oko 78,1 posto dionica, i to putem Ministarstva državne imovine - Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje (HZMO) koje drži 37,26 posto dionica, Centar za restrukturiranje i prodaju ima 26,28 posto, a Ministarstva državne imovine 14,97 posto dionica. 

Po podacima o deset najvećih dioničara, slijede Ina, koja drži 11,50 posto dionica, te HEP s 5,36 posto, dok manje udjele imaju mirovinski fondovi. 

Idi na 24sata

Komentari 1

  • It's kišing 02.07.2020.

    Dobrovoljno se javljam da mi netko pokloni 1000 dionica

Komentiraj...
Vidi sve komentare