Benjamin Bugsy Siegel uživao je u svom poslu. Iznude, pljačke, ubojstva, silovanja - on je sve to volio. A njega su najviše voljele žene. Karizmatičan i zgodan, uvijek odjeven u najbolja odijela, crne kose i plavih očiju izazivao je pažnju gdje god bi se pojavio. Njegov osmijeh obarao je s nogu. Prijateljevao je s filmskim glumcima, političarima i pripadnicima visokog društva.. Uživao je u publicitetu kao i u društvu ljepotica. Na vrhuncu svoje "karijere" dosegao je gotovo status holivudskih zvijezda. Uostalom, više je izgledao kao hollywoodski glumac nego kao mafijaš...
Najviše je volio sam obaviti 'posao'...
No, zavodljivi i naočiti Židov prije svega je bio hladnokrvni ubojica. Kod njega kajanje i sažaljenje nije postojalo. Uvijek je najviše volio sam obaviti posao. Izdavati naređenja i prikupljati novac nije ga previše uzbuđivalo. Njegova strast je bila da sam likvidira one za koje je mislio da zaslužuju.
Popis njegovih silovanja, ubojstava i pljački jako je dugačak..
Mali Benjamin rođen je u Brooklynu u obitelji židovskim imigranata iz Ukrajine na današnji dan prije 101 godinu. Još kao dijete odlučio se obogatiti jer nije mogao podnijeti bijedu u kojoj je rođen. Naime, njegov otac bio je radnik u tekstilnoj industriji, a njegov prihodi nisu bili dovoljni da se prehrani brojna obitelj.
Nikad nije oklijevao: Nitko nije bio brži
Već u tinejdžerskoj dobi iznuđivao je novac od trgovaca koji su prevozili sitnu robu na kolicima po ulicama. Sa 12 godina upoznao je svog velikog prijatelja, također Židova, četiri godine starijeg Mayera Lanskog, poslije nazivanog mogulom mafije koji je u to vrijeme bio organizator male bande koja se bavila kockanjem i krađom automobila.
- Kada bismo upali u tuču, Benny nikada nije oklijevao. Bio je brži i od onih 'čistokrvnih' Sicilijanaca, kada je trebalo prvi početi udarati ili pucati. Nitko nije reagirao brže od Bennyja - rekao je jednom prilikom Meyer Lansky.
Tko ga je nazvao 'Bugsy' završio bi u bolnici - polomljen
U gangsterskim krugovima, nadimak "Bugsy", davali su onima koji su bili neustrašivi, koji su prihvaćali i one poslove koje se nitko drugi nije usudio obaviti. A Bugsy je taj nadimak zaradio još u ranoj mladosti. Nije volio da ga se zove po tom nadimku i kad bi mu se netko obratio sa "Bugsy" sav polomljen bi završio u bolnici. Više je volio da ga prijatelji zovu Ben, kako su ga i zvali. A svi ostali su ga morali nazivati gospodin Siegel.
Meyer Lansky, Lucky Luciano i njihov mladi drugar Bugsy Siegel postali su vrlo brzo nerazdvojni. Kad je Benny upadao u nevolje koje nije uspijevao riješiti sam tu su bili Lansky i Lucky da ga zaštite.
Glamurozni život na Beverly Hillsu
Tijekom dvadesetih godina uspješni krijumčari alkohola za vrijeme prohibicije Lucky Luciano i Meyer Lansky organizirali su se u nacionalni sindikat. A Siegel je postao važan igrač u toj novoosnovanoj kriminalnoj grupi. Jedan od ciljeva bila je eliminacija starih gangstera u New Yorku. A upravo je Bugsy bio jedan od četvero plaćenih ubojica koji su bili unajmljeni 1931. godine za ubojstvo sicilijanskog gangstera Joea Masserije, zvanog ”the Boss”.
Sredinom tridesetih Siegel premješta svoje kockarske i reketarske poslove u Kaliforniju. Preuzima i poslove na crnom tržištu prostitucije i narkotika. Počinje voditi ekstravagantan životni stil na Beverly Hillsu, iako ga kod kuće čeka žena i dvoje djece. Tada upoznaje i glumicu Virginiju Hill. Osim po glamuroznom životnom stilu dvojac postaje nadaleko poznat i po svojoj divljoj naravi i nepredvidivim ispadima.
Siegel će, ipak, najviše ostati upamćen po pretvaranju pustinjskog, prašnjavog gradića Las Vegasa u grad kocke. Iako mu zapravo nije bio cilj podignuti američki Monte Carlo usred pustinje. On je tek želio preurediti nekoliko kockarnica koje su tamo propadale. Želio ih je "oživjeti", a u Nevadi je kockanje bilo dozvoljeno. On je tu vidio svoju priliku. Htio je sagraditi luksuzni hotel s bazenima i casino. Počeo je posuđivati novce, ogromne količine novaca, od Lanskog, Luckyja, Franka Costella i ostalih. Čitavo zdanje je nazvao "Flamingo" po nadimku koji je dao svojoj djevojci Virginiji Hill.
Veliki troškovi koštali ga života
Prvotno je bilo predviđeno da će projekt koštati milijun i pol dolara. No troškovi su se uskoro popeli na više od 6 milijuna dolara. Bugsy je, naime, tražio samo najfinije građevinske materijale, a to je bilo vrijeme velike ratne nestašice.
Veliki mafijaški bosovi i financijeri su se počeli buniti vjerujući da se njihovim novcem loše upravlja. Lansky je molio šefove nekoliko puta da mu daju šansu. Prvo otvaranje "Flaminga" u jesen 1946. nije bilo uspješno. Uporna kiša natjerala je goste da brzo spakiraju stvari i napuste kockarnice. Novac se nije slijevao i poslovanje je iz strašne troškove gradnje počelo loše.
Mafijaški bosovi iznad Bugsyja su bili umorni od čekanja. Iako su Lansky i Lucky htjeli kupiti još vremena za svog prijatelja, Bugsyju nije bio suđen dug život. Navodno je bijes šefova izazvala i njihova sumnja u vezi sa čestim putovanjima Virginije Hill u Ženevu. Sumnjalo se da Virginia i Siegel kradu dio mafijaškog novca i prebacuju ga na tajne račune u švicarskim bankama. To je u mafijaškom svijetu značilo da će Bugsy biti ubijen.
- Nije bilo nikakve sumnje da je Meyer shvatio da je Bugsy uzimao novac koji je bio predviđen za izgradnju i da je bio spreman pobjeći ako sve propadne - prisjećao se Lucky Luciano nešto kasnije.
Mafija je pitala Lanskoga što da radi sa Siegelom. 'Mali Čovjek', kako su Lanskoga uz puno poštovanje još zvali, nije više znao što da napravi sa malim Bennyjem, usijanom glavom koji je spasio njegovu glavu nebrojeno mnogo puta. Bio mu je prijatelj, bliži i od od rođenog brata. Tiho i staloženo nakon dugog razmišljanja navodno je odgovorio: "Postoji samo jedna stvar koja se može uraditi sa lopovom koji krade od svojih prijatelja. Benny mora biti uklonjen."
Izrešetali ga u dnevnom boravku
U večernjim satima 20. lipnja 1947. godine, Siegel je brutalno ubijen dok je sjedio u svojem dnevnom boravku na Beverly Hillsu, rafalnom paljbom kroz prozor. Kiša metaka zasula je njegov dnevni boravak. Prvi metak pogodio je Bugsyja u glavu raznijevši mu oko. Još četiri metka zaustavila su se u njegovom tijelu lomeći mu rebra i pluća. Slavni mafijaš imao je 42. godine kad je ubijen, a njegova smrt bila je na naslovnicama svih novina.
VIDEO Isječak iz serije Mob City - smaknuće Bugsyja:
Istodobno su tri skupine Meyera Lanskog uletjela u Flamingo Hotel i objavile da ga preuzimaju.
Premda je Lansky negirao svoju uključenost u ovaj napad, nema sumnje da je Siegel ubijen po nalogu mafijaškog sindikata.
Nikad se nije saznalo tko ga je ubio
Doduše, nikada nije utvrđeno tko ga je točno ubio, a teorija o njegovoj egzekuciji je više. Novinar koji je godinama kasnije pitao Meyera Lanskog o Bugsyjevim posljednjim danima tvrdio je da je ovaj rekao: "Da je bilo u mojoj moći da Benny ostane živ, poživio bi toliko dugo koliko i Metuzalem".
Druga teorija da su ga "maknuli" drugi investitori s kojima se Bugsy petljao.
Raskošni Flamingo vrlo brzo nakon Siegelove smrti postao je strašno popularan i posjećen.
U Bialystoker Sinagogi na Lower East Side u New Yorku, stoji memorijalna pločica za Bugsy Siegela. Na njoj je naznačen datum njegove smrti kako bi oni koji ga oplakuju mogli izreći kadiš na godišnjicu smrti. Njegova pločica se nalazi ispod pločice na kojoj je utisnuto ime njegova oca, Maxa Siegela, koji je preminuo dva mjeseca prije svoga sina.