Uprava društva Lovno gospodarstvo Moslavina, koje je u vlasništvu Agrokora d.d., raspisala je poziv za podnošenje prijava za sklapanje ugovora o izlovu divljači na državnom otvorenom lovištu broj: VII/15 „Zapadna Garjevica“, za lovnu sezonu u trajanju od 1. travnja 2018. do 31. ožujka 2019. godine.
Minimalna tražena godišnja naknada za izlov krupne i sitne divljači prema planu odstrela i lovnogospodarskoj osnovi iznosi 4.800.000 Kn + PDV.
Ponude se zaprimaju zaključno sa 19. ožujkom 2018. godine.
Zainteresirani ponuditelj moći će sklopiti i poseban ugovor o podzakupu nekretnine – lugarnice „Kamenica“, koja se može koristiti za smještaj i prijem gostiju.
Lovište Zapadna Garjevica se nalazi na području Bjelovarsko-bilogorske županije i prostire se na površini od 25.529 ha. Glavne vrste populacije krupne divljači koje obitavaju na lovištu su jelen obični, jelen lopatar, muflon, srna obična i svinja divlja, a od sitne vrste divljači na lovištu obitavaju jazavci, divlje mačke, kune zlatice, kune bjelice, dabrovi, obični zečevi, čagaljevi, lisice, fazani, sive vrane, vrana gačac, svrake i šojke kreštalice.
L. G. Moslavina posjeduje koncesiju prava lova na državnom otvorenom lovištu te sve zakonom propisane potrebne ovlasti za obavljanje uzgoja, zaštite, lova i korištenja divljači i njezinih dijelova.
Todorić je bio strastveni lovac
Prema pisanju Lovačkog vjesnika, Ivica Todorić je 1999. izjavio kako je njegov cilj u bavljenju lovom stvoriti takvo lovište koje će Hrvatsku učiniti svjetskom lovačkom velesilom. "Bila je osobita čast što smo se našli među svjetskim lovačkim velesilama i što je naše lovište proglašeno najboljim", rekao je tad Todorić te dodao kako je lov obiteljska tradicija i ljubav. Todorić je tad izjavio i kako su u Agrokoru prepoznali potencijale lovišta Garjevica pa su uložili i mnogo novca u uzgoj običnog jelena, divljih svinja, srna i muflona. Ukratko, svega onoga što Ivica može ustrijeliti.
Sin Ivan vidio jelena, Ivica ga upucao
Garjevica je inače u sastavu koncerna Agrokora bila od 1992. godine i sa svojih 15.000 hektara lovne površine bila je čest domaćin poslovnim partnerima Agrokora. Ipak, onaj tko smije skupljati trofeje u Garjevici je samo Ivica Todorić.
Svoj prvi veliki trofej ulovio je baš na Garjevici. Upucao je jelena s rogovima veličine 250.86 CIC točaka te tako postao državni prvak i rekorder. Međutim, nije stao na tome. Godine 2003. je Todorić, opet u svojem lovištu, ustrijelio jelena s rogovima veličine 261,81 CIC točaka. Kako je tad pisao Lovački vjesnik, Ivica Todorić je odmah nakon ulova dobio pohvale i čestitke sa svih strana.
Iako je Todorićev sin Ivan prvi zapazio jelena, Ivica je povukao okidač. Barem tako piše lovačko glasilo.
Todorić je izjavio kako vjeruje da u njegovu lovištu ima još većih jelena. Međutim, zadovoljio se Ivica i s ovim ulovom pa je sa smiješkom pozirao kraj ustrijeljenog jelena. Na jednu fotografiju je čak pozvao i obitelj da se slika s njim kraj lovine.
Međutim, hvalospjevi za taj ulov nisu prestali nakon prve objave. Tri mjeseca poslije Lovački vjesnik nastavlja pisati o svojoj zvijezdi koja je Hrvatskoj donijela deseto mjesto na svjetskoj rang listi najjačih trofeja. U tekstu se opet hvalilo Todorića i njegovo lovište, a Hrvatski lovni savez odlučio je zbog toga dodijeliti Ivici Todoriću odličje prvog reda. Kolekcija trofeja i naslova se kod Todorića nije zaustavila na tome.
"Jednostavno mi je takva sudbina, da si neprestano namećem nove zadaće, da si, reklo bi se, kompliciram život. Jedna je od tih zadaća uzgoj divljači, a pogotovu one s vrhunskim trofejima. Šest smo godina znali da u našem lovištu ima vrlo kvalitetnih trofeja jelena lopatara, ali nismo ni sanjali da naš može biti najbolji. Eto, i to se dogodilo i time se ponosimo", rekao je na dodjeli nagrade Ivica Todorić. Uz njemu najdraže jelene, Ivica Todorić u svojim lovištima voli loviti divokoze i muflone.
U lovištu Biokovo je 2000. ustrijelio divokozu koja mu je donijela naslov hrvatskog prvaka u toj kategoriji, ali je kasnije izgubio taj naslov. Međutim, zbog tog ulova se o Todoriću čulo i izvan Hrvatske pa je dao intervju njemačkom listu za lov Wild und Hund. Status nacionalnog prvaka je Todorić dobio i u kategoriji trofeja rogovlja muflona. Također u lovištu Garjevica Ivica je ulovio dva muflona.
Osim nagrada i trofeja, Todorić je bio čest gost na sjednicama i obljetnicama HLS-a. Sudjelovao je na proslavi 120 godina organiziranog lovstva u Hrvatskoj, gdje je tijekom svečanosti sjedio do tadašnjeg predsjednika RH Stjepana Mesića. Isto tako, mnogi uzvanici svečanosti fotografirali su se s Todorićem, koji je očito zvijezda u svijetu lovstva. Todorić nije propustio sudjelovati ni na 80. obljetnici Hrvatskog lovačkog saveza, a pozvan je i u počasni odbor proslave 80. obljetnice. U tom počasnom odboru mjesto je dijelio s Ivom Sanaderom, Jadrankom Kosor, Vladimirom Šeksom, Petrom Čobankovićem, Ivicom Kirinom, Ivanom Šukerom, Stjepanom Mesićem i mnogim drugima.
Todorić je sudjelovao i u Izložbi hrvatskog lovstva "U službi prirode" u Zagrebu 2006. Kad mu je Đuro Dečak, predsjednik HLS-a, dodijelio već spomenutu povelju, Todorić je tad pristupljenim lovcima pokazao svoje vrijedne trofeje. Od ostalih aktivnosti nakon toga, Todorić se ponajviše posvetio Međunarodnim sastancima, i to u svojem lovištu, gdje su raspravljali o trofejima iz umjetnih uzgoja koje ne smatraju lovačkim trofejima te o promjenama u svijetu lovstva. Na sastancima CIC-a, kojima je često predsjedavao Ivica, znala su se pojavljivati i njegova djeca. Njegovi sinovi Ante i Ivan bili su dio hrvatskog ogranka CIC-ove organizacije mladih (CIC-YO), piše Express.