Jasminka Žužić, predsjednica udruge Hrabro dijete, u ponedjeljak oko 14 sati napustila je restoran Slavonski biser.
Provela je nekoliko sati s inspektorima Ministarstva financija i krim-policije.
Odvezli su je automobilom Citroën požeških registarskih pločica koji ju je čekao pred vratima u dvorištu restorana. Inspektori su ostali na katu ugostiteljskog objekta.
- Dali smo im svu dokumentaciju pa neka istražuju. To će trajati najmanje četiri pet-dana jer je samo dvjestotinjak stranica izvoda - rekao je Haris Kapetanović, tajnik udruge Hrabro dijete.
Na pitanje zbog čega se financijski nadzor obavlja u restoranu, a ne u policiji ili u nekim službenim uredima tajnik je rekao da udruga nema uvjete, tj. prostoriju u kojoj bi se to moglo obaviti. Oni su inspektorima predložili to mjesto i inspektori su prihvatili. S druge strane, roditelji Đana i Ivica odlučili su predati sve svoje papire DORH-u. Imaju dokaze da su u udruzi krivotvorili potpise na isplatnici. U ravnateljstvu policije očitovat će se zašto je nadzor bio na potpuno neprikladnome mjestu za krim-istragu.
>>> Zbog obitelji Šitum pokreće se nadzor Udruge 'Hrabro dijete'
Opačić: Prikupljeni novac pripada građanima
Ministrica socijalne politike i mladih, Milanka Opačić, slučaj je komentirala tijekom gostovanja u emisiji Hrvatska uživo. Potvrdila je kako prikupljeni novac koji je ostao nakon liječenja ulazi u ostavinu i nasljeđuju ga Norini roditelji. Ipak, ministrica smatra da to nije dobro i da novac pripada građanima, te da treba mijenjati zakon kako bi ubuduće novac postao vlasništvo fonda i služio za spašavanje drugih života.
Potvrdila je i slanje inspekcije u Udrugu Hrabro dijete, te izrazila uvjerenje da će otkriti niz nepravilnosti u načinu prikupljanja novca. Mišljenja je da će slučaj završiti na sudu koji će odlučiti kome će pripasti novac.