To je to što me zanima!

Grmoja: Želimo potaknuti DORH da pokrene postupak poništenja dodatka ugovoru Ine i MOL-a

Grmoja je ocijenio i da će većina oporbenih klubova podržati ovaj njihov prijedlog
Vidi originalni članak

Nikola Grmoja (Most) izvijestio je u četvrtak da je njegova stranka u saborsku proceduru uputila zaključak kojim želi potaknuti DORH da pred Trgovačkim sudom pokrene postupak poništenja dodatka ugovoru Ine i MOL-a koji je sklopljen na koruptivan način.

„U saborsku proceduru upućujemo zaključak kojima želimo da Hrvatski sabor, kao što je zauzeo stav oko arbitraže sa Slovenijom, zauzme stav i o dodatku ugovora Ine i MOL-a koji je sklopljen na koruptivan način, za što imamo i pravomoćnu presudu Vrhovnog suda", najavio je Grmoja.

JANDROKOVIĆ NAJAVIO Plaćamo ih za nerad: U Saboru će biti stanka za utakmicu. 'Ako vam smeta, nemojte gledati'

Tim zaključkom, objasnio je, Hrvatski sabor bi ohrabrio institucije, pri čemu posebno mislim na DORH, da pred Trgovačkim sudom pokrenu postupak poništenja tog dodatka ugovoru čime bi upravljačka prava koje MOL sada ima bila stavljena sa strane i taj dodatak ugovoru poništen.

Vladajući će, naglašava, konačno morati zauzeti stav o tom pitanju, a Hrvatski sabor može na taj način potaknuti institucije RH da konačno, kada je riječ o upravljačkim pravima, stvari postavimo na pravo mjesto, barem što se tiče Ine.

VISOKA CIJENA Oporba u Saboru oko robnih zaliha: 'Je li normalno da se nabavlja skuplji kukuruz?'

Grmoja je ocijenio i da će većina oporbenih klubova podržati ovaj njihov prijedlog.

Idi na 24sata

Komentari 1

  • zvone02 17.11.2022.

    Ključno je da je MOL kupio dionice i pošteno platio, sve ostalo su glupe tlapnje kojima se napaljuju budaletine i primitivci. MOL je vlasnik dionica za koje je platio na sljedeći način. 25% dionica prodala Račanova vlada RH i za to je država dobila 505 milijuna USD, zatim braniteljski fond je prodao 7% dionica jer su vlasnici udjela stajali u redovima kako bi prodali udjele. zatim država je dala dar građanima paket dionica po povlaštenoj cijeni uz bonus 10% ako ne prodaju dionice godinu dana. građani su državi platili 1690 kn po dionici, zatim brže bolje prodali MOL-u po cijeni 3000 kn za dionicu. Isto su napravili zaposleni u INA-e i svi ostali koji su htjeli na brzinu dobiti neki novac a imali su u posjedu dionice. I ono ključno, ne potkradaju INA-e Mađari već domaći lešinari. Do danas nije osuđen bivši direktor INA-e koji je "odvukao" 7000.000,00 kn otpremnine i prijavom lažnog prebivališta utajio porez i prirez. Važno je da su na javnoj sceni linčovali Vesnu Balenović koja je prijavila te kriminalce, a oni "uvažena gospoda" kojima čak i sudovi čuvaju leđa.

Komentiraj...
Vidi sve komentare