Tepić je 1991. samoubilačkim činom raznio skladište streljiva kod Bjelovara i pritom usmrtio deset hrvatskih branitelja.
Reagirajući na prosvjednu notu koju je Ministarstvo vanjskih i europskih poslova Hrvatske (MVEP) uputilo u ponedjeljak Ministarstvu vanjskih poslova BiH, Stanivuković, koji je osobno prošli tjedna otkrio spomen-ploču Milanu Tepiću, poručuje da je major bio heroj i "svijetli primjer Srbina koji je branio zemlju".
Tepić je raznio bjelovarsku Barutanu kako bi spriječio da se oružje i streljivo koje je tamo bilo pohranjeno "iskoristi protiv Srba", rekao je Stanivuković.
"Major Tepić je žrtvovao svoj život za vjernost vlastitoj državi i vojsci, postupio je viteški, onako kako se očekuje od vojnika", stoji u pisanoj izjavi za medije iz banjolučke gradske uprave.
Stanivuković nadalje tvrdi da odavanje počasti Tepiću nije upereno ni protiv koga pa tako ni protiv hrvatskog naroda.
Svoju dobru volju i spremnost za suradnju sa svima Stanivuković, član Partije demokratskog progresa (PDP), koja je u oporbi na entitetskoj i državnoj razini. vidi u tome što je ranije u posjet pozvao gradonačelnika Zagreba.
Milan Tepić je 29. rujna kao zapovjednik u skladištu oružja i streljiva JNA Barutana pokraj Bjelovara taj objekt odlučio dignuti u zrak pri čemu je u strahovitoj eksploziji poginulo i deset hrvatskih branitelja.
Predsjedništvo bivše SFRJ koje je tada bilo pod kontrolom Slobodana Miloševića proglasilo je Tepića narodnim herojem zbog tog samoubilačkog čina.
MVEP je u prosvjednoj noti BiH naveo da je neprihvatljivo postavljanje spomen-ploče takvoj osobi.
Time se "veliča teroristički čin osobe koja je tijekom velikosrpske agresije na Republiku Hrvatsku u samoubilačkoj akciji svjesno prouzročila smrt velikog broja hrvatskih branitelja i civila te ogromna materijalna razaranja Bjelovara", piše MVEP.
Stanivukoviću je iz Zagreba poslana poruka da se on postavljanjem spomen-ploče u Banjoj Luci svrstao na stranu zločinačke velikosrpske politike čime ugrožava proces izgradnje povjerenja i dobrosusjedskih odnosa.