Spasioci su izvukli 61 tijelo na mjestu nesreće, koja se dogodila kasno u ponedjeljak u drugom najvećem gradu na Haitiju, Cap-Haitienu, dok je direktor glavne gradske bolnice rekao da je još 14 osoba umrlo dok su im sanirali rane.
"Trebamo svu pomoć koju možemo dobiti. Bolnica nije navikla imati toliko ranjenih", rekao je Jean Garcia Coq, direktor sveučilišne bolnice Justinien.
"Zbog nestašica su ljudi postali neoprezni te nisu poduzeli mjere koje se moraju poduzeti kad se ima posla s naftom."
Velika eksplozija koja se dogodila u ponedjeljak navečer spalila je fasade nekoliko domova i trgovina u blizini te uništila automobile i motocikle na ulici.
Svjedok je rekao da se cisterna prevrnula kad je vozač pokušao izbjeći sudar s motorom.
"Vozač je upozorio ljude da se ne približavaju cisterni", rekao je Jean Reutersu. "Nisu slušali. Nosili su svoje telefone, koje su koristili kao svjetiljke, a neki su pokušavali cisternu probiti čekićima."
Papa Franjo je nakon tragedije pozvao na molitve za ovu karipsku naciju, koja je ove godine prošla kroz brutalan val nasilja bandi, ubojstvo predsjednika i razoran potres.
Premijer Ariel Henry u utorak u glavnoj bolnici posjetio je žrtve. Obećao je za tragediju izdvojiti državna sredstva te je rekao da će umrli biti pokopani na službenom državnom sprovodu.
Počevši od listopada kad je skupina bandi blokirala pristup naftnim terminalima, prisilivši neke tvrtke i bolnice da se djelomično ili u cijelosti zatvore, Haiti se gotovo mjesec dana borio s nestašicama goriva.
Bande su prošli mjesec uklonile blokade, no mnogi Haićani i dalje tvrde da ne mogu doći do goriva.
Bande su postale moćnije nakon ubojstva predsjednika Jovenela Moisea u srpnju, što je stvorilo politički vakuum i omogućilo kriminalnim grupama da prošire svoj utjecaj.
Haiti je također doživio razarajući potres u kolovozu koji usmrtio više od 2000 osoba i uništio domove na jugu zemlje.