To je to što me zanima!

More se u Vranjicu uopće ne vidi od pjene: 'Moramo čekati da sve iscuri, nije opasno za okoliš'

Nešto iza 12.30 sati velika količina nepoznatog sredstva puštena je u more, te je došlo do stvaranja tolike količine pjene da se površina mora gotovo uopće ne vidi
Vidi originalni članak

Prije manje od mjesec dana, mještani Vranjica u organizaciji građanske inicijative „Mjesto koje hoće živjeti – 2020“ održali su prosvjed brodicama u Sjevernoj luci kako bi iskazali nezadovoljstvo nerješavanjem ekoloških pitanja u Vranjičkom bazenu, piše Dalmacija danas.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

- U plućima azbest u krvi nafta - samo je jedna od poruka koju su tada na svoje transparente napisali nezadovoljni stanovnici, koji su se okupili na obali Kaštelanskog zaljeva, dok su zaljevom za to vrijeme plovile barke i brodice u znak protesta i ukazivanja na ekološki problem.

POBUNA U VRANJICU 'Azbest nas ubija već godinama, zasuti smo ugljenom prašinom, sad dovode i naftne terminale'

Danas opet nevolje na istom području. Nešto iza 12.30 sati velika količina nepoznatog sredstva puštena je u more, te je došlo do stvaranja tolike količine pjene da se površina mora gotovo uopće ne vidi.

Uzrok zagađenja službeno je nepoznat, a što se dogodilo pokušao je za Dalmaciju danas objasniti jedan od radnika na remorkeru koji se nalazi uz silos.

- Aktivirao se protupožarni sustav s pjenom koji se nalazi u silosu. On se više ne može zaustaviti dok ne procuri sve. Tekućina je razgradiva i u dodiru s vodom pretvara se u pjenu. Nije riječ o ekocidu - rekao je.

Slučaj je komentirao i Matko Bašić, tehnički direktor firme CIAN d.o.o. (Sanitarna zaštita i zaštita okoliša) Split.

- Navodno u Sjevernoj luci postoji protupožarni sustav i ogromna količina pjene za gašenje požara je iscurila vani u more. Sugerirao sam Lučkoj upravi da bi trebali provjeriti s firmom “Silos” sigurnosno tehnički list proizvoda, jer u pravilu ona ne bi trebala biti štetna za okoliš. Velike količine pjene su iscurile i ne vidim način kako se ona fizički može pokupiti s površine mora. U pravilu, kažem vam, ako je istina da je to pjena, ne bi trebao biti nikakav ekološki problem zbog toga - kazao nam je Bašić.

Idi na 24sata

Komentari 88

  • Pristina glavni grad srbije 07.12.2020.

    Sve ok..... Tako je od stoljeca sedmog....

  • LuLaNi 07.12.2020.

    Koje lipo misto, šteta koliko je onečišćeno od svega... 😟

  • MLAĐO4720 07.12.2020.

    Ma mi smo budale mamtaju nas .lazu manipuliraju s nama te pizdune triba poslat da ciste pjeni jer njhovo smece ce jos godinama trovat taj msli biser.Malavenecija vise to nije sad je mala velika govnara nedodgovornih ljudi koji vode ovaj grad i zupaniju

Komentiraj...
Vidi sve komentare