To je to što me zanima!

DZS: Zalihe industrijskih proizvoda pale su i na mjesečnoj i na godišnjoj razini

Ukupne zalihe gotovih industrijskih proizvoda krajem studenoga prošle godine bile su za 3,1 posto manje nego u listopadu, a 10,4 posto manje nego u studenom 2020. godine
Vidi originalni članak

Prema glavnim industrijskim grupacijama (GIG), na mjesečnoj razni su zalihe energije pale za 38,6 posto, kapitalnih proizvoda za 17,9 posto, trajnih proizvoda za široku potrošnju za 5,5 posto te netrajnih proizvoda za široku potrošnju za 0,4 posto, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS).

Istodobno su zalihe intermedijarnih proizvoda povećane za 4,1 posto.

Na godišnjoj su razini najviše pale zalihe kapitalnih proizvoda, za 44,8 posto. Zalihe energije su krajem studenoga prošle u odnosu na kraj studenoga 2020. godine bile manje za 23,1 posto, intermedijarnih proizvoda za 14 posto, trajnih proizvoda za široku potrošnju za 5,5 posto te netrajnih proizvoda za široku potrošnju za 1,4 posto.

DZS: U listopadu izdali 12,1 posto više građevinskih dozvola nego lani

Statistika prema područjima nacionalne klasifikacije djelatnosti (NKD) pokazuje da su na mjesečnoj razini zalihe u prerađivačkoj industriji pale za 3,3 posto, dok su u rudarstvu i vađenju porasle za 0,4 posto.

U sklopu prerađivačke industrije najveći pad zaliha na mjesečnoj razini statistika registrira u proizvodnji koksa i rafiniranih naftnih proizvoda, za 52 posto, a slijede ostala prerađivačka industrija s padom za 32,1 posto te proizvodnja strojeva i uređaja, za 23,5 posto.

PODACI DZS: U Hrvatskoj je u drugom tromjesečju ove godine bilo 146.000 nezaposlenih

Istodobno su u studenom u odnosu na listopad najviše, za 102,1 posto, porasle zalihe u proizvodnji duhanskih proizvoda, a porasle su zalihe i u proizvodnji metala, za 19,7 posto, proizvodnji kemikalija i kemijskih proizvoda, za 10,8 posto, itd.

Na godišnjoj su razini zalihe u prerađivačkoj industriji pale za 11 posto, dok su u rudarstvu i vađenju porasle za 1,5 posto.

Statistika u sklopu prerađivačke industrije najveći pad zaliha bilježi u proizvodnji strojeva i uređaja, za 49,6 posto, proizvodnji motornih vozila, prikolica i poluprikolica, za 42,9 posto, proizvodnji koksa i rafiniranih naftnih proizvoda, za 36 posto, proizvodnji gotovih metalnih proizvoda, osim strojeva i opreme, za 27,1 posto itd.

ODGOVORILI NA PITANJA DZS: U upitniku je izostavljena invalidnost zbog puno šire baze podataka u registru

Najviše su porasle zalihe u proizvodnji ostalih prijevoznih sredstava, za 121,7 posto, proizvodnji kože i srodnih proizvoda, za 64 posto, proizvodnji osnovnih farmaceutskih proizvoda i farmaceutskih pripravaka, za 28,1 posto, proizvodnji odjeće, za 24,5 posto, proizvodnji duhanskih proizvoda, za 23,2 posto itd.

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare