Hitna medicinska služba jedina je žurna služba u Republici Hrvatskoj koja nema beneficirani radni staž, stoji u objavi djelatnika Tomislava Petrušića. Za ukidanje beneficiranog staža 'hitnjacima' 1998. godine, zaslužan je ondašnji ministar zdravstva Andrija Hebrang. Od tada su djelatnici hitne službe u nepovoljnom položaju u odnosu na ostale druge profesionalne interventne službe u Hrvatskoj.
- Naš posao je zahtjevan te smo izloženi velikoj količini stresa koji utječe na naše psihičko i fizičko zdravlje. Danas se od jednog hitnjaka očekuje da sa 67 godina može kvalitetno odraditi posao u čijem su pitanju ljudski životi. Realno, sa 67 godina vi niste u stanju nositi osobu s četvrtog kata neke zgrade koja zajedno s nosilima ima više od 100 kg, a to naši djelatnici u sanitetskom prijevozu čine svaki dan više puta- napisao je Petrušić.
- Zamislite vozača hitne pomoći sa 67 godina koji treba juriti kroz križanja da bi što prije došao na mjesto intervencije, tehničara koji treba otvoriti venski put i masirati nekome srce za vrijeme reanimacije ili liječnika od 67 godina koji treba poslušati nekome pluća ili se spustiti u provaliju, uvući u razbijeni auto i nekome pružiti prvu pomoć.
Upravo zbog te neravnopravnosti i zakinutosti, Petrušić je pozvao djelatnike diljem zemlje da mu se priključe u ponedjeljak, 21.2. u 12 sati, kada bi svi trebali upaliti zvučne signale na pet minuta te tako poručiti Vladi i ministru Berošu da je vrijeme da isprave grešku.
Osim toga, na proljeće planiraju prosvjed na Markovom trgu.