Tisuće građana došli su iz raznih dijelova Hrvatske na Trg bana Josipa Jelačića u Zagrebu kako bi izrazili nezadovoljstvo mjerama. Istraživanje HRejting pokazuje da bi se većina ipak složila sa širom upotrebom
Čak 55 posto ispitanika HRejting istraživanja, koji je objavljen u Dnevniku HTV-a, podržava uvođenje COVID potvrda za ulazak u kafiće, restorane, frizerske salone, teretane, po uzoru na Njemačku i Italiju. Oko 40 posto njih se ne slaže s tim.
Foto: Dnevnik/HRT
Slična brojka, 39,4 posto ispitanih, navode da bi podržali mjeru lockdowna za necijepljene, koji ne bi smjeli izlaziti iz kuće osim s opravdanim razlogom, primjerice nabavke hrane ili odlazak na posao, kao što to uvodi Austrija.
OKUPLJENO MNOŠTVO
FOTO Pogledajte transparente s prosvjeda: 'Sloboda se ne traži, ona se živi', 'Potvrde su ucjena'
Tu mjeru ne podržava 55,5 posto ispitanika. Mali postotak ne zna ili ne želi odgovoriti.
Foto: Dnevnik/HRT
Kada je riječ o uvođenju COVID potvrda za sve zaposlene u javnom i privatnom sektoru, kao što je to napravila Italija, podržalo bi 53,5 posto posto ispitanika, a oko 40 posto ne bi.
BOŽINOVIĆ BEZ DETALJA:
'Uskoro ćemo objaviti na koji način će ići sankcije za potvrde. Neki policajci su već kažnjeni'
Ostali ne znaju ili ne žele odgovoriti.
Foto: Dnevnik/HRT
COVID potvrde za sve vjernike na molitvama u vjerskim objektima, kao što je u Sloveniji, podržalo bi gotovo 53 posto ispitanika, dok njih 39,5 posto ne bi.
UHITILI ŽENU I POSREDNIKA
Pala skupina u Zagrebu: Kako bi dobili Covid potvrde, u sustavu lažirala podatke o cijepljenju
Foto: Dnevnik/HRT
Za uvođenje COVID potvrda za učenike srednjih škola, 60 posto ispitanika ne bi podržalo tu mjeru, dok bi 33 posto ispitanika podržalo.
SKUPE GREŠKE
Ogorčeni zbog propusta drugih: 'Cijepili smo se i već pet dana zovemo, a potvrda još nemamo'
Foto: Dnevnik/HRT
Ovaj HRejting ispituje odnos ispitanika prema odabranim mjerama za suzbijanje pandemije donesenima u drugim europskim zemljama. Istraživanje je provedeno od 15. do 17. studenog na uzorku od 1400 ispitanika. Najveća pogreška uzorka je +/- 2,62%, a pouzdanost istraživanja 95%.