To je to što me zanima!

'Čak dvaput su me ovršili jer se zovem kao pokojna svekrva'

TROŠKOVE ZABORAVI Nakon što su dostavili dokumente da je dužna Martija Butković umrla, Ri-Stan je vratio ovršeni novac, ali ne i 160 kuna troškova ovrhe.
Vidi originalni članak

Ri-Stan mi je skinuo 1600 kuna s računa samo zato što mi je ime i prezime isto kao i pokojne svekrve. I to se poslije ponovilo, ljutita je Marija Butković (60) iz Rijeke.

I adrese su slične. Marija živi na broju 15, a svekrva je bila u istoj ulici na15/1. Ali OIB i datum rođenja su različiti.

- Objašnjavali smo kako je riječ o drugoj ženi, pokojnoj. Pitali smo što da radimo. ‘Obratite se Kolindici’, bezobrazno su nam odgovorili - priča Marija Butković.

Nakon što su dostavili dokumente da je dužna Martija Butković umrla, Ri-Stan je vratio ovršeni novac, ali ne i 160 kuna troškova ovrhe.

- Čak su nam poslali još jednu opomenu zbog računa za vodu od oko 6500 kuna iako u kući pet godina nitko ne živi. Priznali su grešku i poništili račun - kaže Marijin suprug Milan Butković.

Iz Ri-STANA tvrde da ovrhe ne bi bilo da su Butkovići preuzeli Prijedlog za ovrhu i prigovorili.

- Ovrha bi se automatski stavila izvan snage. Mi u trenutku slanja ovrhe nismo znali da navedena gospođa Butković nije na navedenoj adresi. Čim nam dostave iznos troškova i broj računa, nadoknadit ćemo novac - piše u odgovoru Ri-Stana, u kojem stoji i kako oni nisu blokirali račun.

- Ako je i blokiran, razlog su troškovi Fine u vezi provedene ovrhe - kažu.

Milan Butković tvrdi da prijedlog za ovrhu ili opomenu nisu dobili.

- Da jesmo, naravno da bismo reagirali. A tu je i pismo iz banke u kojem lijepo piše da je račun blokiran. I ako je blokiran od Fine, tko je njima naložio pokretanje ovrhe nego Ri-Stan - pita.

Hana Jurić iz Društva za zaštitu potrošača Istre kaže kako je ovrha bez obavijesti i prava ovršenika na žalbu protivna Ustavu, Zakonu o parničnom postupku, Ovršnom zakonu i Zakonu o upravnom postupku.

- Ako ovrhovoditelj ne želi nadoknaditi troškove nastale nedopuštenom ovrhom, ovršenik može u istom ovršnom postupku zatražiti od suda da naloži ovrhovoditelju da mu vrati s kamatama ono što je ovršio. Prijedlog za protuovrhu se može podnijeti tri mjeseca od dana kad je ovršenik saznao za razlog za protuovrhu ili godinu dana od dovršetka ovršnoga postupka - objašnjava Hana Jurić.     

Idi na 24sata

Komentari 80

  • zekoslavmrkva74 24.10.2017.

    Pa hoce li biti netko kaznjen ,osim ovih ljudi ?

  • ., 24.10.2017.

    Neznam sta je gore , banda u FINI ili uopce nasa vrla do bola nesposobna administracija ili lihvarski ovsni zakon . Za tih 16o kuna sto su uzeli tuzio bi ih dok ne plate sve zajedno sa dusevnom boli , svim troskovima i naravno kamatama dok stoka sve ne vrati . U toj debilnoj drzavi imaju stari JMBG imaju i sad OIB , imaju datume rodjenja i jos maltretiraju ni krive ni duzne ???

  • ljubica ljubičica_1 24.10.2017.

    Kod nas samo bogatune ne mogu ovršit!Takav je zakon .

Komentiraj...
Vidi sve komentare