Došlo je vrijeme da o ovom razgovaramo i na plenarnoj sjednici Hrvatskog sabora, rekao je Dinko Burić, predsjednik Odbora za predstavke i pritužbe nakon što je pred članovima Odbora svoju situaciju iznio Robert Matijević. Njegova, još uvijek supruga, je u veljači 2011. u Srbiju odvela njihovu maloljetnu kći Reu iako se on s time nije usuglasio. Matijević je iznio niz nelogičnosti i nezakonitosti u radu hrvatskih i srpskih institucija, a za neke je priložio i dokumente.
- Tu je i konstatacija da je Rei izdat jugoslavenski pasoš 6. rujna i da je 10. rujna upisana u knjigu državljanstva Srbije. Prvo je dobila pasoš, a onda državljanstvo. Situacija je čista - ukazao je Matijević. Temeljem svega toga Odbor je donio zaključke prema kojima od Ministarstava pravosuđa i Ministarstva vanjskih poslova te Državnog odvjetništva traži očitovanje na ranije upućene zahtjeve od strane Hrvatskog sabora.
Tijekom sjednice pojedini članovi Odbora nekoliko su puta skretali s teme pokušavajući raspravljati o Matijevićevu odnosu sa suprugom, ali Burić je svaki put pojasnio kako to nije tema.
Također, Luki Denoni (SDP) nije bilo jasno kako se odvođenje maloljetnog djeteta preko granice, a od strane majke, može nazivati otmicom. I Matijević i Burić pojasnili su mu kako to stoji prema međunarodnoj konvenciji koju je Hrvatska ratificirala.
- Ovo nije otmica - zaključila je, osim Denone, i Ivana Posavac (SDP), koja je rekla da je tijekom sjednice putem mobitela na internetu istraživala slučaj te pročitala kako je majka u Srbiju otišla iz sigurne kuće. Burić je opet ukazao kako tema nisu odnosi Matijevića i njegove supruge, nego slučaj maloljetne hrvatske državljanke.