To je to što me zanima!

Bolnice pod opterećenjem: 'Broj pacijenata raste, manje je onih na kisiku i teških upala pluća'

Sve je više hospitaliziranih u KBC-u Split i u zagrebačkim bolnicama na Rebru i Sestre milosrdnice
Vidi originalni članak

Nije u svakoj bolnici ista situacija vezano uz pandemije koronavirusa, dok jedni pucaju po šavovima, drugi pak imaju jednak opseg posla. 

Klinički bolnički centar Sestre milosrdnice ima povećan broj hospitaliziranih ljudi, ali stanje je stabilno, otkrio je Davor Vagić, ravnatelj KBC-a Sestre milosrdnice za HRT.

- Bilježimo blagi porast broja hospitaliziranih, na vrhuncu 4. vala, u studenom prošle godine imali smo 140 pacijenata, prije 2 tjedna 70 hospitaliziranih, sada 90, što znači da u ova dva tjedna bilježimo blag porast pacijenata s COVID-om - istaknuo je i dodao da imaju manje teških upala pluća i manje ovisnih o kisiku kao što su imali u 4. valu.

ZA PACIJENTE ISTI REŽIM I HZJZ oglasio se o odlukama koje su sve zbunile: 'Potvrde nisu obavezne kod liječnika'

Istaknuo je kako se definitivno radi o omikron infekciji te kako je drugačija nego što je bila delta, ali još uvijek je ozbiljna bolest te može dovesti do ozbiljnih komplikacija.

Dodao je i kako je ključ svega odgovorno ponašanje i cijepljenje, smatra kako će tek tada doći kraj pandemije.

Komentirao je i nagađanja da se u zdravstvene u zdravstvene ustanove neće moći bez COVID potvrde i negativnog testa.

- Ništa se ne mijenja od sutra, što se tiče pacijenata, uredbu civilne zaštite shvaćamo kao zakonsku regulativu one uredbe koja je bila u prosincu prošle godine, nova uredba samo olakšava rad unutar bolnice. Svi pacijenti koji su trebali pratnju u bolnici (pri porodu, kod djece koje ostaju u bolnici), oni koji su i prije trebali imati COVID potvrde ili negativni bris, trebaju imati i dalje. Za ostale pacijente se ništa ne mijenja, pacijenti koji dolaze na kontrolne preglede ili u hitnu službu, dolaze kao i do sada - naglasio je prof. Vagić.

KREĆU NOVA PRAVILA Detalji testiranja učenika koje će stajati milijune: Tko će ga provoditi i koja djeca su izuzeta

Bilježimo rekordne brojeve novozaraženih, a na bolničkom liječenju je tisuću 976 pacijenata od kojih 192 na respiratoru. Bilježi se i veliki broj preminulih.

KBC Osijek raspolaže sa 135 ležaja  za COVID pacijente

- Ova varijanta je na svu sreću nešto blaža i odražava se to i na kapacitet popunjenosti u bolnici. 98 je hospitaliziranih, od toga 77 u KBC-u Osijek, KBC Osijek ima na raspolaganju za COVID pacijente 135 ležaja – izvijestio je Mato Lukić, načelnik Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije.

KBC Split, Rebro imaju sve veći broj hospitaliziranih

Sve je više hospitaliziranih u KBC-u Split i u zagrebačkim bolnicama na Rebru i u Vinogradskoj. Dok u Klinici za infektivne bolesti ne pune bolesničke krevete, no pritisak na hitni prijam sve je veći, donosi HRT.

PROGOVORILA JE O SIMPTOMIMA Nakon teške borbe s opasnom bolesti bivša Feminnemka imala i koronavirus: 'Preživjela sam'

- Mi smo sve skupa jučer imali nešto preko 200 pacijenata koji su prošli kroz naš hitni prijam od toga otprilike pola-pola, što djece što odraslih. Sad je trenutno nešto bolja situacija u Klinici, prema jutrošnjem izvješću bilo je 65 hospitaliziranih odraslih i troje COVID pozitivne djece – kazao je Zoran Barušić, dr. med., zamjenik ravnateljice Klinike za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević".

Mirna situacija u bolnici u Dubravi

U bolnici u Dubravi primaju i otpuštaju jednak broj bolesnika.

- Imamo hospitaliziranih oko 70 COVID bolesnika od toga je šestero u jedinici za intenzivno liječenje, većina njih na mehaničkoj ventilaciji. Od toga zadnjih dva tjedna pratimo jedan pojačan pritisak na hitnu službu, međutim manje je udio primljenih pacijenata, iako veći nego ranije – rekao je Tomo Lucijanić, dr. med., voditelj Respiracijskog centra KB Dubrava.

NA RUBU SNAGA Sve više liječnika i medicinskih sestara ima simptome burnouta i sve se teže nose s pandemijom

KBC Rijeka otvara postcovid ambulantu

U KBC-u Rijeka uskoro otvaraju i postcovid ambulantu za djecu.

- Od 1. veljače u sklopu klinike otvara se postcovid ambulanta, naime, zamijećeno je da nakon preboljelog COVID-a dio djece ima simptome koji zaostaju. To su najčešće neurološki simptomi u vidu glavobolje, vrtoglavice, nestabilnosti, poneka djeca imaju gastrointestinalne simptome – kazala je Ivona Butorac Ahel, dr. med., pedijatar endokrinolog, KBC Rijeka.

Najteži oblik COVID-a kod djece je multisistemski inflamatorni sindrom, imali su dvadesetak oboljelih od početka pandemije.

Idi na 24sata

Komentari 63

  • Cipelcug 27.01.2022.

    Pa bolnice postoje da liječe bolesne ljude. Zato i plaćamo zdravstveno osiguranje.

  • 27.01.2022.

    Ne razumijem zašto onda dolaze u bolnicu ako im ne treba ni kisik i respirator..eto.doms se liječi znam ih tisuću u ovih 2mj.doma se liječili

  • Čmar Finger 26.01.2022.

    U pravilu ispada da pritisak na bolnički sustav slabi. Navod koji piše ne zahtjevaju kisik i ventilaciju koja je onda njihova klinička slika?? Jedna bolnica sa 140 pala na 70 pa otišla na 90 i to opterečenje po početku članka???

Komentiraj...
Vidi sve komentare