Crnoja je, podsjetimo, kao adresu stanovanja prijavio samoborsku adresu na kojoj se nalazi tek drvena baraka. U Vladu su tada, u siječnju 2016., tijekom dva dana pregovora pozvani neovisni pravni stručnjaci kako bi pregledali pregršt dokumentacije koju je donio Crnoja, pa su nadležnima predstavili rezultate svoje ekspertize.
A ti mu rezultati, s obzirom na to da je ubrzo objavio kako se povlači s dužnosti, evidentno nisu išli u korist, dok su u dramatičnom obraćanju javnosti u kasnim noćnim satima, u izravnom prijenosu s Markova trga, premijer Orešković i potpredsjednik Vlade Tomislav Karamarko izjavili da će Crnojinu ostavku prihvatiti “u skladu sa svim demokratskim običajima i načelima pravne države”.
Sada je u mirovini i za Večernji list rekao je kako se bavi sam sa sobom i sudskim postupcima koje je podigao protiv medija koji su ga tijekom afere, kako kaže, besramno oklevetali i ocrnili izmišljajući i proizvodeći kojekakve nepostojeće afere, te su ga u javnosti neistinito prikazivali kao najvećeg kriminalca nanoseći njemu i njegovoj obitelji sve vrste šteta – od materijalnih do emotivnih.
Mijo Crnoja spomenuto zemljište na kojem je baraka ipak neće morati vratiti, a o cijelom slučaju je rekao:
- Kako bih trebao komentirati, pa i u proizvodnji mojeg slučaja su ponajprije bili odlučujući politički interesi, koji su napuhavani uz pomoć medija gotovo istog trenutka kad sam postao ministar. Tada je započela spirala podmetanja i neistina na temelju kojih su postupale i neke institucije. Prvostupanjski je sud bez političkih pritisaka donio presudu na osnovi jasnih činjenica, dokaza i argumenata. Sada očekujem i potvrđujuću, pravomoćnu drugostupanjsku odluku, te tek nakon toga mogu pokrenuti postupak dobivanja građevinske dozvole i krenuti s izgradnjom kuće.
Dodao je i da ostavku nije dao zbog otkrića barake, nego zato jer ni na koji način nije htio biti uteg Vladi RH.