To je to što me zanima!

Bez rješenja? Radnici Uljanika prosvjedom će dočekati Vladu

Tajna izvješća: Novi broj tjednika Express koji je od sutra na kioscima otkriva kako je Vlada pomagala Uljaniku, a novac je trošen na malverzacije...
Vidi originalni članak

Iako će danas Vlada održati sjednicu u Puli, teško da će na njoj dati konačno rješenje za posrnuli Uljanik i s njim povezani 3. maj.

Upravo zato će ih dočekati nezadovoljni radnici koji žele čuti što Vlada i njihovi vlasnici smjeraju sa škverovima. Vlada je osigurala plaće i za kolovoz, to je još 50-ak milijuna kuna, ali radnici ne vjeruju dok sve ne bude na računu, a očekuju ga danas.

'TO SE NE SMIJE ZNATI' Šef Uljanika: 'Ne mogu otkriti kolika mi je plaća, to je tajna'

- Očekujemo da Vlada kaže da je brodogradnja strateški prioritet i da će se nastaviti graditi brodovi u Puli i Rijeci - rekao je Boris Cerovac, predsjednik Jadranskog sindikata.

UOČI SJEDNICE U PULI Radnici Uljanika pozdravit će Vladu: Strahuju za nove plaće

Pritisnuli nas iz EK

No ministar gospodarstva Darko Horvat i sam je dao naslutiti da će sve zasad ostati na deklarativnim izjavama, bez konačnog rješenja.

- Premijer Andrej Plenković vrlo skoro će predstaviti rješenje - rekao je jučer ministar Horvat.

Horvat je pozvao i Adris, koji je jedan od dioničara, da se uključi u rješavanje, ali rekao i da novinari ne bi trebali tjerati Vladu na “nerezonske odluke koje bi imali i teže posljedice za hrvatsku brodogradnju”.

Ministar Horvat nije objasnio na što misli, ali Vlada je očito pritisnuta i iz Europske komisije.

HORVAT: 'Konačno rješenje za Uljanik će vrlo skoro predstaviti premijer'

Vlada prešutjela ključno izvješće

Kako otkriva tjednik Express koji je od sutra na kioscima, kako bi pomogla Uljaniku početkom godine, Vlada je namjerno i javnosti i Europskoj komisiji prešutjela krucijalno izvješće o nadzoru brodogradilišta.

Nadzor nad trošenjem državnih potpora u 3. maju je počela još Martina Dalić. Planom restrukturiranja od prije pet godina, kad je Uljanik preuzeo 3. maj, država je riječkom brodogradilištu trebala dati 847 milijuna kuna.

I restrukturiranje je završeno, ali je otkriveno da potpore nisu iskorištene za modernizaciju nego su se prelile u Uljanik. Tamo je novac trošen za plaće, loše ugovore za brodove. A to je samo dio otkrivenog, piše tjednik Express i donosi još niz malverzacija. Unatoč tome, Vlada je dala jamstvo za kredit Uljaniku od 96 milijuna eura, koji je trebao poslužiti za spas. Europskoj komisiji je prijavljeno da nema nikakvih nepravilnosti te da Vlada pomno nadzire i prati da ne bi došlo do zlouporaba.

VLADA STIŽE U PULU Agonija brodogradnje: Država u škverove utukla 30 milijardi kn

Ako Europska komisija ne odluči progledati kroz prste, mogli bi tražiti povrat svih potpora danih 3. maju. No unatoč tome što su dobili i tu pomoć od 96 milijuna eura, uprava Uljanika nije se držala dogovorenoga i razljutila je državni vrh. DORH sad sve istražuje, a detalje o kakvim se malverzacijama radilo donosi novi tjednik Express.

Idi na 24sata

Komentari 55

  • 13.09.2018.

    Radnici Uljanika,jeste li vi normalni??? Prosvjedovati protiv Vlade i istovremeno trazit novac od Vlade,prosvjedujte protiv IDSa,Miletica, Jalkovcica i vase Uprave Uljanika koji su vas kriminalnim radnjama doveli u govna u kojima plivate, u Brodogradnju je ulupano do sada 30 milijardi kuna, novac poreznih obveznika,sramite se niste sposobni profitabilno raditi,treba vas zatvoriti i Upravu utopiti u moru, od mene nebiste dobili niti jednu kunu vise,trazite od Istre „ najnaprednije „ regije u Hrvatskoj,,sramite se samih sebe.

  • Rollan Rollan 13.09.2018.

    Jučer su pisali da su uljanikovi računi blokirani. Kako će im onda isplatiti plaće? Zar vlada sad po novom radi na blokadama i deblokadama računa, pa ih blokira i deblokira po volji i potrebi? Ako vlada može utjecati na deblokade računa onda nek se pobrine za masu privatnih računa koji su mjesecima u blokadi i ljudima ne daju disati. Ili to ide kome hoće, može, a za druge neka ide po "propisima".

  • alija98 13.09.2018.

    Uvatite se dela a ne prosvjeda.

Komentiraj...
Vidi sve komentare