Višemjesečna borba studenata, ali i profesora Filozofskog fakulteta u Zagrebu koji su se protivili spajanju s Katoličko- bogoslovnim fakultetom, urodila je plodom. Fakultetsko vijeće Filozofskog fakulteta na današnjoj sjednici odbacilo je ugovor o izvođenju zajedničkog dvopredmetnog studija s Katoličko-bogoslovnim fakultetom. Čak 54 odsjeka bila su protiv, 19 za, a dva suzdržana. To znači da nijedan odsjek ne sklapa ugovor s Katoličko-bogoslovnim fakuletom.
- Zbog glasanja oko ugovora s KBF-om sazvali smo danas izvanrednu sjednicu i izglasali protiv te suradnje. Ostali ugovori o suradnji s Likovnom i Muzičkom akademijom, PMF-om te Fakultetom organizacije i informatike u Varaždinu su prihvaćeni- rekla nam je prodekanica Filozofskog fakulteta Branka Galić, koju je dekan Vlatko Previšić želio smijeniti zbog protivljenja toj suradnji.e
- Ovime završava borba protiv klerikalizacije na Filozofskom- izvijestio je Plenum Filozofskog fakulteta u Zagrebu.
Nakon što su studenti glasno i uporno prosvjedovali protiv te suradnje, ali i dekana Vlatka Previšića za kojeg su smatrali da mu nakon svega nije mjesto na fakultetu, Fakultetsko vijeće prije nekoliko dana izglasalo je postupak njegova razrješenja s mjesta dekana koji je trenutno u procesu.
Podsjetimo, studenti Filozofskog fakulteta digli su pobunu jer je dekan Previšić pokušao "podmetnuti" ugovor i silom izvesti spajanje s KBF-om skrivajući od svojih studenata informacije i tekst tog ugovora. Studenti FF-a su protivili ponajviše što bi ih takav dvopredmetni studij koji bi studenti KBF-a mogli upisati na Filozofskom, stavio u neravnopravan položaj na tržištu rada, ali i pri upisu na fakultet.
Poznato je da se vjeroučitelji u školama ne zapošaljavaju uobičajenom procedurom kao i ostali nastavnici nego ih izravno postavlja Crkva. A ukoliko završe i Filozofski, na isti način bi mogli doći i na mjesto profesora povijesti, hrvatskog, sociologije ili bilo kojeg drugog predmeta. Osim toga, studenti FF-a, koji bi kao drugi predmet htjeli upisati studijski program KBF-a, bili bi u neravnopravnom položaju naspram studenata KBF-a jer bi im za to trebala potvrda o krštenju i preporuka župnika koji su obavezni dokumenti za upis na KBF. Studenti Filozofskog su smatrali da se tu radi o diskriminaciji.