Pomoću posuda i uzgojnih vreća čak se i na balkonu ili terasi može uzgajati raznovrsna hrana. Za najveći izbor uzgojnih vrsta bit će vam potrebno najbolje osunčano mjesto tijekom većine dana, no čak se i na blago sjenovitu mjestu mogu uzgajati, na primjer, kupine i drugo hibridno bobičasto voće te pojedine vrste začinskog bilja, kao što su metvica i peršin. Svaku posudu u koju možete staviti supstrat možete upotrijebiti za uzgoj neke od povrtnih i voćnih kultura.
Grmoliko voće plitkoga korijenja dobro će uspijevati u velikim loncima; većina povrća, uključujući salate, repu, mrkvu, ciklu i zeleno lisnato povrće može se uzgajati u koritima ili uzdužno razrezanim bačvama, a za uzgoj niskih grmova borovnice te začinskog bilja možete upotrijebiti razne vrste cvjetnjaka.
Želite li uzgajati voće i povrće na balkonu, vjerojatno ćete morati uzeti u obzir i težinu posuda sa zemljom. U tom slučaju trebali biste upotrijebiti plastične posude i lagane vrste komposta. Uzgojne posude moraju imati dovoljno rupica za odvodnju i moraju biti postavljene iznad površine tla, na primjer, na odgovarajućim podlošcima ili na ciglama kako se rupice ne bi začepile.
Posadite li jagode i začinsko bilje u visoke cvjetnjake i bačve za uzgoj jagoda, nećete se morati brinuti o pomanjkanju prostora. Pored ulaznih vrata sa svake strane postavite po jedan lovor oblikovan u kuglu ili piramidu – s takva dva grma nikad vam neće ponestati lovora za kuhanje, a tijekom zime moći ćete ih unijeti u zatvoreno.
POGLEDAJTE VIDEO SERIJAL 'ZENZACIJA' S IVANOM ŠARIĆEM: