To je to što me zanima!

Uz ove savjete vaše će fotke hrane uvijek biti fenomenalne

Nicolas Ghirlando iskusni je stilist hrane koji jako dobro zna koje svjetlo će vam osigurati optimalnu fotografiju za hranu te kako da ona uvijek izgleda svježe i primamljivo
Vidi originalni članak

Nicolas Ghirlando, stilist hrane, otkrio je svoje tajne kako da hrana na fotografijama izgleda svježe, prirodno i jednostavno kako bi dobili ultimativno dobru sliku. 

Fotografijom hrane bavi se 10 godina, a uz njegove savjete vaše će fotke privući puno više likeova na Instagramu, piše Daily Mail. Možete ga pratiti na njegovom blogu The Modern Husband kao i na Instagramu. 

  1. Fotografirajte hranu kraj prozora u sjenovitom dijelu ako je moguće. Direktno sunce stvara jake sjene, a ni unutarnje osvjetljenje neće stvoriti dobru fotografiju. Ako vam se čini da je područje pretamno, osvijetlite je uz bijelu drvenu podlogu ili kuhinjsku krpu. 
  2. Podloga i pozadina - su iznimno bitne. Ni jedna hrana neće dobro izgledati ako su ove dvije stavke očajne, kaže Nicolas. Ako slikate na kuhinjskoj podlozi izbjegavajte bilo što što odvlači pozornost od hrane i pokazuje nered u sobi.
  3. Izbjegavajte i prevelike posude jer u njima hrana izgleda premaleno. 
  4. Pokušajte razmišljati o pravilu trojke i zamišljajte fotografiju u okviru. Pravilo trojke znači da okvir "siječete" u tri dijela vertikalno i horizontalno. No tamo gdje se te linije spajaju je "zlatna točka" odnosno tamo oko samo bježi i najviše gleda u tu točku. To pravilo treba dobro koristiti - kao na ovoj slici.
  5. Razmišljajte o svojoj hrani kao o skulpturi. Ako vam se hrana sama čini dosadnom - učinite okoliš zanimljivim. Dodajte par kapi umaka okolo ili ga čak malo i prolijte, pospite s cvijećem podlogu ili razbacajte voće oko tanjura, ovisno što vam odgovara. 
  6. Ključ da hrana izgleda prirodno je da ne pretjerujemo, objašnjava Nicolas. To znači da sve dok hrana nije zagorena ili je tanjur vrlo neuredan ili smo pretjerali u uređivanju - fotka bi trebala dobro izgledati. 
  7. Požurite sa slikanjem kada imate dosta začina jer se mogu brzo osušiti (pogotovo korijandar) pa ni fotke neće dobro izgledati. 
  8. Razmišljajte unaprijed kad ćete fotografirati hranu - kako bi dobili najbolje svjetlo i što ćete sve postaviti na mjesto snimanja. 
  9. Nemojte se bojati uređivanja fotografija programima ili filterima, pogotovo ako slikate mobitelom jer on ipak nije profesionalni fotoaparat. Samo nemojte pretjerati. 
  10. Nemojte pretrpavati tanjur jer onda neće biti jasno tko je zvijezda tog jela. Neka jedno jelo dominira, a ostala neka budu samo dodatak njemu. 
Idi na 24sata

Komentari 13

  • muskarac 04.09.2016.

    Hrana se jede a ne slikaje

  • mily 04.09.2016.

    ne fotkam često hranu, ali kad spremim špagete sa vongolama i drugim školjkama, eeee onda da, i to odmah šaljem sestri. Ona ih voli i često ih priprema, /šogor ih lovi/, tako da joj to ne šaljem iz inata, nego da se pohvalim:))

  • Kashmir 04.09.2016.

    Ne pada mi na pamet ju fotkat tko ima za to vremena kada si gladan ko vuk. I još obračati pažnju na svjetlo, pozadinu da razmišljam o njoj ko o skulpturi etc, ma šta je vama?!

Komentiraj...
Vidi sve komentare