Za uređenje stare obiteljske kuće u blizini Metkovića, koja se pretvorila u pravu ljepoticu, zaslužna je obitelj Musulin. Idejama i detaljima pridonijela je kako bi kuća, koja ima svoju priču i dušu, dočarala turistima vremena iz davnina, kad se mnogobrojna obitelj okupljala uz ognjište, za velikim obiteljskim stolom i stvarala sretne zajedničke trenutke.
POGLEDAJTE VIDEO (O obitelji koja je štagalj pretvorila u prekrasan dom):
Jer osjećaj za druženje i zajedništvo obitelj Musulin prenosi generacijama s koljena na koljeno ugošćavanjem dragih prijatelja i obitelji uz pjesmu i veselje, pa upravo to žele ponuditi i svima koji svrate do njih. Udaljena od užurbane gradske vreve, pruža gostima odmor za dušu i tijelo zahvaljujući lokaciji u osami ruralnog brdovitog područja.
Smještena je u ruralnome mjestu Dragovija, na tihom brdovitom području pokraj povijesnog mjesta Vid, sagrađenog na temeljima drevnog rimskoga grada Narone, što ujedno čini i arheološko nalazište na kojemu je sagrađen muzej.
- Lokacija pruža mogućnosti biciklizma po brdovitom području, trekking, nordijsko hodanje, opuštajuće šetnje uz mirise brdskog bilja poput smilja i kadulje, vožnju lađom uz fotosafari na rijeci Norin, uživanje u domaćim specijalitetima poput žaba, jegulja i pršuta, izlete do Međugorja, Dubrovnika, Splita, Mostara... - govori nam Anđela Musulin, nevjesta Ivice i Nade, a koja je zadužena za promociju vile.
Ideja za uređenje rodila se prilikom obnove zapuštene kuće iz koje se, kao i ostalih kuća, stanovništvo 60-ih godina iselilo u priobalna plodna područja doline Neretve u potrazi za boljim životom. Prilikom obnove kuće uloženo je mnogo truda i napora, prvotno u sanaciji kamenih zidova, kao i krova, te kompletnog uređenja interijera i eksterijera.
Prilikom uređenja želio se postići dojam seoskog dalmatinskog stila ovog brdovitog područja donjeg Poneretavlja. Interijer je prožet detaljima i materijalima starih vremena koji su spojeni s modernim kako bi se osigurali udobnost i komfor.
- Prilikom opremanja objekta rasvjetom koristili smo se starim petrolejskim svjetiljkama i ribarskim feralima prilagođenim LED izvorima svjetlosti - kaže Anđela.
Kuhinja i kamin spoj su drva, stare cigle i kamena. Blagovaonski stol i stolice također su izrađeni od stoljetnog hrasta, kao i stubište koje vodi na kat na kojemu se nalaze spavaće sobe.
- U selu Dragovija ne postoji infrastruktura. Međutim, čar kuće je samoodrživost te pruža gostima potpunu udobnost zahvaljujući prirodnim ekološkim izvorima napajanja struje i vode. Naime, kuća ima solarne panele, internet, a u slučaju kišnih dana postoje punjive baterije. Ima i pitku vodu te kišnicu iz čatrnje. Ovu kuću odlikuju i reduktori protoka vode, ekološki proizvodi za čišćenje, te reciklaža više od 80 posto otpada. Eksterijer čine bazen s ležaljkama i tušem, vanjski kamin te dječje igralište - nabraja.
Od ove turističke sezone kuća će moći pružiti sav potreban komfor za osam osoba. Dolaze im gosti iz europskih gradova od Londona, Pariza, Brisela, ali i Zagreba. Nema sumnje da Villa Danica gostima pruža odmor za dušu i tijelo zahvaljujući svom izgledu i udobnosti te samom lokacijom u ruralnom području u osami brdovitog područja gdje goste budi cvrkut ptica u netaknutoj prirodi uz miris ljekovitog bilja.
POGLEDAJTE VIDEO SERIJAL 'ZENZACIJA' S IVANOM ŠARIĆEM: