Kad vrijednosti na termometru padnu, ukoliko ne grijete prostor, spavaća soba mogla bi postati sličnija hladnjaku. Zato se valja pripremiti za dolazak hladnijih dana, piše New York Times.
POGLEDAJTE VIDEO: Pospremanje kreveta ujutro štetno je za zdravlje
1. Plahte od flanela
Umjesto pamučnih plahti, radije koristite posteljinu od flanela koja je mekša i toplija. To će vam pomoći da se tijekom spavanja ne pregrijete te da vam spavanje bude ugodno.
2. Deke
Deke omogućuju zadržavanje topline u krevetu, a lakše su od vunenih prekrivača. Mnoge su prozračne i dobro izrađene, no pravi je trik pronaći idealan omjer cijene i kvalitete koja jamči trajnost.
3. Prekrivač
Prekrivač također omogućuje ugodnu toplinu te štiti od znoja i prljavštine. Prekrivači od pamuka i flanela su mekši i nježniji nego oni izrađeni od lana i sličnih materijala.
4. Grijana deka
Tijekom osobito hladnih noći dobro će doći grijani podložak za madrac ili grijana deka. Podložak je pritom bolji odabir od deke jer je sigurniji, no deku se lakše koristi.
5. Samoljepive trake za prozore
Kako biste spriječili prodor hladnog zraka kroz prozore, ispunite praznine i mjesta na kojima se prozor ne sljubljuje dovoljno s okvirom samoljepivim trakama. One omogućuju normalno otvaranje i zatvaranje prozora, a zadržavaju toplinu u sobi.
6. Grijač na struju
Grijač može manju sobu vrlo brzo i učinkovito zagrijati. Svakako ga isključite prije nego što pođete na spavanje kako biste spriječili eventualni požar.
7. Ovlaživač zraka
Tijekom hladnijih mjeseci vlaga u zraku je niža, a grijani prostori se dodatno isušuju. Ovlaživači zraka vam omogućuju spriječiti suhoću grla tijekom spavanja, ali i suhoću kože.