To je to što me zanima!

Uskrsni zeko u Njemačkoj ove godine je dobio najviše pisama

Uskrsni zeko Hanni Hase u selu Ostereistedtu na sjeveru Njemačke - što doslovno znači "grad uskršnjih jaja" - nikada nije primio toliko dječjih pisama kao ove godine
Vidi originalni članak

Zanima vas ova tema? Onda pročitajte i ovaj članak: Uskrs je pobjeda nad smrću i poruka da živimo i nakon nje

Rekordnih 59.000 pisama poslano je uskrsnom zečiću Ostereistedta po imenu Hanni, izjavio je glasnogovornik njemačkih poštanskih usluga Deutsche Post.

Prošle godine u selo je poslano 40.500 pisama, na koja je pošta odgovorila u gotovo četiri desetljeća dugoj tradiciji koja privlači poruke iz cijelog svijeta a trebala bi pomoći djeci da nauče pisati pisma.

HRANA KOJA 'OZDRAVLJA' Uskrsna hrana ima veliku moć i ljekovitost: Imamo 20 recepata

Ali velik broj pristiglih ove godine znači da neće sva djeca dobiti odgovor do Uskrsa, kako je obećano. Oko 5000 odgovora bit će poslano do sljedećeg tjedna.

"U početku sam se bojao da neće biti toliko pisama", rekao je Hans-Hermann Dunker, bivši poštanski službenik koji vodi tim za pisanje odgovora, sastavljen od 15 volontera.

"Ali svi su bili kod kuće i imali su vremena za pisanje. Zbog toga je stiglo toliko pisama", rekao je Dunker, pozivajući se na mjere samoizolacije koje su uvedene tijekom krize koronavirusa.

U ljupko ukrašenim i oslikanim pismima zečiću djeca su posla svoje želje za dobro zdravlje.

"Znam da je trenutno čudno vrijeme", napisalo je tako jedno dijete zečiću. Djeca u pismima žale što ne mogu posjetiti bake i djedove niti svoje prijatelje.

PRESLATKO Napravite zečića od salveta i vaš uskrsni stol će zablistati

"Nadam se da ćeš, unatoč karanteni, naći dobro skrovište u našem stanu", napisalo je jedno dijete.

Pa iako je za ovu godinu prekasno, sljedeće godine pisma se mogu slati na adresu: 

Hanni Hase, Am Waldrand 12, 27404 Ostereistedt, Njemačka.

Zanima vas ova tema? Onda pročitajte i ovaj članak: Uskrs je pobjeda nad smrću i poruka da živimo i nakon nje

POGLEDAJTE VIDEO s Ivanom Đikićem #ZAJEDNO24SATA:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

 

Idi na 24sata

Komentari 10

  • 12.04.2020.

    Njemacka i pisma!? Tradicionalno, u Njemackoj dođe mjesečno pisama koliko u Hrvatskoj za cijelu godinu.

  • bezosjecajni_gad 12.04.2020.

    Apostol Pavao nam nije pisao evanđelje uskršnjeg zeca koji nosi šarena jaja. Naravno, svijet nema problema s time. Bitno je samo da se ne spominje Krist. I ateisti dekoriraju kuće sa šarenim jajima i zaluđuju djecu s uskršnjim zečevima. Ni Krist ni apostoli nisu nosali zečeve, niti bojali jaja, niti nas igdje u Božjoj Riječi pozivaju da tako slavimo Kristovo uskrsnuće. Odakle se onda ovaj običaj uvukao u kršćanstvo? Farbanje jaja, dolazak uskršnjeg zeca, pisanice, paljenje krjesova – sve su to poganski običaji slavljenja Aštarte, poganskog ženskog božanstva, u Bibliji poznatog i pod nazivom „kraljica neba“. Pogani su ju smatrali i božicom plodnosti, seksa i rata, kao i božicom Mjeseca. Ona je imala svoj vlastiti kult koji se zvao „sveta prostitucija“. Žao mi je što ovako brutalno zvuči, no to je istina.Pogani su vjerovali da se ona izlegla iz mističnog babilonskog jajeta koje je palo s neba u rijeku Eufrat. Njoj u slavu farbali su jaja, po njima ispisivali magijske riječi i iscrtavali simbole. Zec kao simbol seksualne potencije poganima predstavljao je zemaljsko utjelovljenje božice plodnosti, jer je zec zbog svog brzog i čestog razmnožavanja smatran njezinom „svetom“ životinjom. Popularni običaj tucanja jaja simbolizirao je plodnost. Šarene uskršnje pisanice također su pogansko praznovjerje o „čudotvornim moćima“; a paljenje vatre u uskršnjoj noći, krijes, poganski je drevni obred štovanja Sunca (nebeske vatre)

  • 12.04.2020.

    Šalju gastići pisma da Zeko ukine samoizolaciju.

Komentiraj...
Vidi sve komentare