Način na koji ste njegovali kožu do menopauze sada treba malo prilagoditi. Sada joj više odgovaraju masniji losioni koji sadrže shea maslac i glicerin koji stvaraju zaštitni sloj i sprječavaju daljnje isušivanje. Nanosite ih na vlažnu kožu nakon tuširanja kako bi se produžilo njihovo djelovanje.
POGLEDAJTE VIDEO Savjeti kako si olakšati tegobe u menopauzi:
Prištići na bradi i čeljusti
Hormonalna neravnoteža koja prati menopauzu može uzrokovati prištiće oko ustiju, na čeljusti i bradi. U borbi s neugodnim aknama pomaže nježni tonik za čišćenje na bazi glikolne kiseline. Ta će kiselina očistiti prljavštinu i višak prirodnih ulja bez remećenja hidratacije kože.
Tonik namijenjen za problematičnu kožu u tinejdžerskim danima najbolje je izbjegavati jer je previše agresivan za kožu u menopauzi. On je može dodatno oštetiti.
Crvenilo zbog valova vrućine
Nezaobilazan pratitelj menopauze su i valunzi koji se javljaju zbog širenja krvnih žila blizu površine kože. One zbog toga snizuju temperaturu, lice postaje crvenije, a tijelo se pojačano znoji.
U takvoj situaciji pomaže vitamin C koji osim što ublažava crvenilo, štiti kožu od zagađenja i potiče proizvodnju kolagena.
Tamne mrlje na koži
U menopauzi razina estrogena opada, što također utječe na kožu. Estrogen regulira proizvodnju pigmenta melanina, a zbog njegove niže razine povećava se mogućnost pojave tamnih mrlja na licu, vratu i rukama. Ta su područja najizloženija sunčevom zračenju zbog čega su i nakupine melanina na tim mjestima najčešće.
Mrlje mogu ublažiti ili čak i obrisati niacinamid (jedan od oblika vitamina B3) ili vitamin B koji djeluje kao izbjeljivač. On osim toga popravlja i čvrstoću kože. Serum se preporučuje nanijeti ujutro i navečer. Sastojci u serumu su koncentriraniji i brže djeluju od krema, pa će omogućiti brže rezultate.