Plank se preporučuje raditi na početku treninga u kraćim intervalima - od 8 do 10 sekundi, pa postupno povećavati dužinu i broj ponavljanja. Postupno uvođenje planka osobito je dobro za početnike. Najčešća pogreška u izvođenju planka je da vježbači opuštaju donji dio leđa, propadaju u lopaticama i izbacuju zdjelicu prema gore, oslanjajući se "samo" na noge i ramena. No tijelo i trup bi trebali biti toliko aktivni da biste trebali imati osjećaj odgurivanja tijela od poda.
POGLEDAJTE VIDEO:
Osim za stabilnost trupa, odličan je za jačanje ramena i općenito snagu. Plank poza nije najlakši položaj za održavanje, pa kad je riječ o klasičnom planku na rukama ili laktovima, slobodno prilagođavajte položaj trenutačnim mogućnostima koristeći koljena.
Za općenitu ravnotežu vrlo su važni mišići abdomena. Postranični plank zato je fantastičan za jačanje bočnih mišića trupa i “održavanje” ravnoteže. Ova poza jedna je i od najboljih poza za trošenje kalorija, kao i za ublažavanje bolova u donjem dijelu leđa, ali može biti vrlo naporna. Bočnim izdržajima možete poboljšati i fleksibilnost mišića s bočne strane tijela, dok se kod klasičnijih izvođenja istežu mišići stražnje lože, lukovi stopala i prsti.