4D ultrazvuk ne samo da je otkrio da bebe štucaju, gutaju i rastežu se, već i da također zijevaju. Prema saznanjima stručnjaka, zijevanje je dio razvojnog procesa bebe i može im pomoći u budućim dijagnozama zdravlja nerođene bebe.
- Za razliku od nas, fetusi ne zijevaju zato što su vidjeli nekoga da to čini niti to rade zato što su pospani. Umjesto toga, učestalost zijevanja nam pokazuje da to može biti povezano s razvojem mozga već u ranoj fazi trudnoće - objasnila je voditeljica studije Nadja Reissland sa Sveučilišta Durham, odjel psihologije.
Njezin tim proučavao je 15 zdravih fetusa, osam ženskih i sedam muških od 24 do 36 tjedna trudnoće. Ustanovili su da se zijevanje smanjuje nakon 28 tjedna te da nema razlike u učestalosti zijevanja kod dječaka i djevojčica.
Ovime su dokazali da fetusi doista zijevaju jer su na prijašnje tvrdnje o tome, mnogi liječnici tvrdili da to nije istina već da beba jednostavno proteže usta. Tim s Durhama ustanovio je da se radi o zijevanju prema vremenskom rasponu otvaranja usta.