Jeftinija su verzija botoksa, skreću pažnju na ostatak lica, prikrivaju visoko čelo, mogu i loše pristajati, potrebna je cijela vječnost da izrastu, a žene se dijele na one koje ih vole i ne vole. Prve zabilježene šiške nosila je još 2500.g.pr.Kr. žena egipatskog upravitelja provincijom, koja je i postala poznata po kovrčama na čelu.
U 6. i 7. stoljeću Grkinje su nosile šiške od tri do četiri pramena, a preguste šiške smatrale su neurednima.
Muškarcima šiške nisu smjele ići u oči
U 16. stoljeću u Europi muškarci su često nosili šiške. Sezale su otprilike do polovice čela, točnije, od obrva su bile udaljene barem dva centimetra. Šiške u to vrijeme nisu bile popularne kod žena, pa ih je rijetko koja nosila. Konzervativno stajalište je isticalo da žene koje režu uvojke iznad čela imaju izraženu taštinu te da na neprimjeren način privlače pažnju. Smatralo se i da su sklonije nemoralnom ponašanju.
Trend se širi
- U SAD-u su šiške postale trend među ženama 1920-ih zahvaljujući uspjehu nijemog filma i glumici Louise Brooks koja ih je nosila.
- Kleopatra šiške proslavila je Elizabeth Taylor ulogom u filmu o poznatoj egipatskoj vladarici, a od tada se i u frizerskim salonima duge ravne šiške do obrva tako nazivaju.
- Dama koja je prepoznatljiva po frizuri sa šiškama svakako je Mamie Geneva Doud Eisenhower. Bila je žena američkog predsjednika, poznata po dobrom stilu, a šiške je nosila gotovo pola stoljeća.
- U 1950-im reklama za ljepljivu traku predlagala je korištenje trake za rezanje šišaka kod kuće kako bi se osigurale savršeno ravne šiške.
- Pitanjem šiški bavile su se i znanstvene studije koje su razmatrale da li šiške na stranu utječu na pojavu "lijenog oka" kod djece, no šiške su s vremenom oslobođene svih optužbi.