Osnova su lišće, bršljan, grančice, pa čak i mahovina. Lišće na osnovni kolut lijepite pomoću silikonskog pištolja u snopovima povezanim tankom hobi žicom, a zatim ukrašavajte drugim dodacima jeseni, poput kestena, divljih ili običnih, češera, lješnjaka, oraha ili badema u ljusci, savjetuje Sonja Jovanović, life coach koja na svojim radionicama uči kako se riješiti stresa kreativnim radom.
Naravno, osnovni vjenčić od granja, koji možete sami napraviti svinuvši elastičnije šibe i tanke grane ili ga kupiti u većim trgovinama za opremanje doma, možete ostaviti 'proziran'. U tom slučaju koristite 'lepršav' materijal, poput bršljana, sušene hortenzije, grančica čempresa ili bora.
- Na dnu takvog vjenčića možete na špagi ostaviti da visi svojevrsni 'dream catcher' u vašoj izvedbi. Objesite češer ili glinenu figuricu, kartončić ili papirić s porukom ili citatom koji vas veseli i pokreće - savjetuje Sonja. Boje možete slagati po vlastitom osjećaju jer se jesenske boje nekako prirodno nadopunjuju...
Ovisno o tome je li vjenčić viseći ili ne možete ga dizajnirati na razne načine. On ne mora biti simetričan, pogotovo ako ćete ga postavljati na stol. Pa tako na jedan kraj može doći lišće, a na drugi zeleni bršljan, ili primjerice kod visećeg ispunite samo donji dio kruga kombinirajući dvije ili tri vrste materijala, dok drugi dio kružnog vjenčića ostavite prazan. U sredinu vjenčića možete staviti mirišljavu svijeću ili teglu s lampicama za romantičan ugođaj. Igrajte se! Pustite mašti da vas vodi.
- Jednom kad se lišće ili ostali materijal osuši, zamijenite novim koji ćete sakupiti u prirodi i pritom se još relaksirati. Idealno je da u sve uključite i mlađe članove obitelji koji bi od malena trebali naučiti opuštati se uz kreativan rad, a modernu tehnologiju ponekad ostaviti po strani - zaključuje Sonja koju na Instagramu možete pronaći pod imenom sikiandmiki ili na Facebooku Šiki & Miki.