Osim što zagađuju dom štetnim kemikalijama, kupovni osvježivači prostora ostavljaju umjetan i “plastičan” miris. Zato tijekom iduće šetnje sakupite češere i druge plodove prirode. Kod kuće na kriške narežite jabuke, naranče i limun te ih osušite u pećnici. Zatim sve zajedno smjestite u ukrasnu drvenu zdjelicu i poprskajte eteričnim uljem po izboru. Za brzinsko osvježenje doma nakapajte nekoliko kapi esencijalna ulja na žarulje u prostorijama. Nakon što se lampa ugrije, ugodan će se miris brzo proširiti domom. Kako bi se umanjilo zadržavanje mirisa u kuhinji, ljeti je preporučljivo kuhati uz uključen ventilator. U kuhinjske elemente i hladnjak postavite kutijicu sa sodom bikarbonom koja upija mirise. Očišćene kuhinjske površine prebrišite otopinom alkoholna octa i vode. Ocat uspješno neutralizira neugodne mirise, baš kao i ekstrakt vanilije. Ulijte ekstrakt u “tanjurić” načinjen od aluminijske folije te stavite u lagano zagrijanu pećnicu. Njegovim isparavanjem neugodni će mirisi nestati, a zamijenit će ih slatka aroma vanilije.
VODA KAO PREPREKA
Jedan od najintenzivnijih mirisa svakako je miris odvoda. Kako biste ga uklonili, umanjili ili spriječili, obvezno vodite računa da su svi sifoni uvijek ispunjeni vodom. U slučaju njihova isušivanja, neugodan miris brzo će prodrijeti u prostorije doma.
UGODNO OKU I NOSU
Obogaćujući ga kisikom, sobne biljke pročišćavaju i osvježavaju zrak u prostoriji. One također upijaju otrove preostale od upotrebe kemijskih sredstava za čišćenje. Stoga, kako bi zrak doma bio ugodan, svjež i čist, nabavite sobne biljke.