To je to što me zanima!

Što je veći broj otkucaja srca, rezultati ispita su puno bolji

Najuspješniji studenti imali su 23.9 otkucaja više u minuti nego što je to normalno za vrijeme rješavanja ispita. Oni s najlošijim rezultatima imali su 3,9 otkucaja više
Vidi originalni članak

Što je broj otkucaja srca studenta za vrijeme ispita bio veći, to je bila veća vjerojatnost da će postići bolji rezultat, pokazalo je istraživanje AQA-a provedeno na šest fakulteta. Najuspješniji studenti imali su 23.9 otkucaja više u minuti nego što je to normalno, piše Daily Mail. Oni koji su ostvarili najlošije rezultate imali su sa 3,9 otkucaja više od normalnog broja. Otkriveno je da je veći broj otkucaja češće bio povezan s povećanom budnosti nego živčanom tjeskobom. Ali neke tjeskobe, poznate i kao "dobar stres", pokazale su se djelotvornima jer studenti svoje misli i fokus radi toga usredotoče isključivo na zadatak.

- Povećanje otkucaja srca znak je pojačanog uzbuđenje kod studenata. To ih potiče da pokažu svoje najbolje sposobnosti, ali ipak nismo sigurni da je to izravni uzrok - rekla je voditeljica istraživanja Suzanne Chamberlain. 

Istraživači ipak ne preporučaju korištenje stimulansa koji bi povećali broj otkucaja srca, poput energetskih pića. U posljednjih deset godina broj studenata koji koriste stimulanse povećao se za deset posto, a to se onda često onda povezuje s poremećajima spavanja.

Idi na 24sata

Komentari 1

  • sukibih 07.05.2011.

    najbolje da imaš pritisak 220/180 , s bilom 130 pa da te đigerica ostavi nasred ispita to jest samo 50 otkucaja više a rezultat je svakako jasan stog prestanite da pišete statističke podatke i pravite grafikone tamo gdje netreba jer ovo jest više dosadno , tragikimično , ironično i jednom riječju blesavo ko da smo svi isti !! Pozdrav autoru članka

Komentiraj...
Vidi sve komentare