To je to što me zanima!

Staklene bočice za hranjenje djece zdravije su od plastičnih

Plastikom se unose toksini pa je bolje izbjegavati i plastične igračke koje djeca mogu u igri stavljati u usta. Dječji organizam još nije dovoljno razvijen da bi se obranio od štetnih tvari...
Vidi originalni članak

Djeca imaju slabo razvijen sustav za uništavanje štetnih tvari pa njihovo tijelo teže popravlja štetu koju naprave uneseni toksini, tvrdi Pat Thomas, autorica knjige “Healthy Baby, Happy Baby: The Essential Guide to Raising a Toxin-Free Baby”.

- Dječje reakcije na toksine razlikuju se od reakcija odraslih jer se kod djece tek razvijaju različite stanice u tijelu, pa one ne razgrađuju tvari na isti način kao  odrasli ljudi – kaže autorica. Stoga treba biti oprezan, osigurati siguran razvoj u zdravoj okolini i izbjegavati nepotrebne plastične igračke koje su pune štetnih tvari, a koristi ih gotovo svaki roditelj.

KNJIGA DANA Fokusiranje na osobne ciljeve bez obzira na sve briše brige

- Briga i zaštita djeteta od štetnih tvari počinje još u trudnoći. Brojna istraživanja pokazuju da su hipertenzija, bolesti srca, disfunkcija štitnjače, rak, dijabetes, astma, artritis i Alzheimerova bolest ‘programirani’ u dijete dok se ono još nalazi u maternici – tvrdi autorica. Ističe da to ovisi o majčinoj prehrani i izloženosti štetnim tvarima u okolišu prije i poslije rođenja.

Thomas preporučuje organsku prehranu te život u čistom domu kako biste zaštitili sebe i svoje dijete od izloženosti štetnim tvarima. Hrana je danas prskana raznim pesticidima i sadrži mnoge aditive pa je važno informirati se što zapravo sadrži hrana koju kupujete. 

KNJIGA DANA Mješavina vode, ulja čajevca i sapuna dezinficira površine

- Dječja izloženost štetnim tvarima postaje još veća kad se rode jer pužu po podu i često stavljaju stvari u usta. Kad se dijete rodi, najbolje je da spava na novom krevetiću s novim madracem, a najbolje je i da promijenite svoj vlastiti madrac jer će dijete i tamo boraviti. Plastične bočice za hranjenje zamijenite staklenima jer se plastičnima unose toksični plastifikatori koji štete krvotoku. Isto se događa i s dudama i raznim plastičnim igračkama koje djeca čessto stavljaju u usta, stoga i njih treba izbjegavati – savjetuje autorica.

Idi na 24sata

Komentari 2

  • bob_vox 11.08.2018.

    Koje obrve ima ova beba, hahaa :)

  • 10.08.2018.

    Naravno da su zdravije. Još sam ih i prokuhavala prije upotrebe.

Komentiraj...
Vidi sve komentare