1. 'Suhi' razgovor
Prema riječima stručnjakinje za odnose, sadržaj razgovora može biti dobar pokazatelj da vaš potencijalni udvarač ne govori istinu telefonom.
POGLEDAJTE VIDEO:
- Ako ljudi lažu, često moraju kupiti vrijeme jer laganje puno više opterećuje mozak nego govorenje istine. Zato lažljivci često imaju kratke šutnje, 'hm' i 'znaš' jer im je potrebno dodatno vrijeme da generiraju svoju priču - kaže.
2. Gutanje
Dr. Georgina Barnett napominje da je gutanje i pročišćavanje grla još jedan znak.
- Telefon je komunikacijski alat 'u stvarnom vremenu', za razliku od e-pošte ili SMS-a, tako da lažljivci imaju manje vremena za konstruiranje svojih odgovora. To ih stavlja pod pritisak i svaki pritisak će se fizički manifestirati u tijelu - objašnjava.
3. Dugi odgovori
Barnett upozorava i da lažljivci pogrešno misle da je duži, razrađeni odgovor uvjerljiviji, ali zapravo istiniti odgovori su obično sažeti i izravni.
4. Naglašeni ton
Lažljivac može poprimiti naglašeni ton kako bi uvjerio drugu osobu da 'govori istinu'.
- Uzmite u obzir nekoga tko vara partnera, prekomjerno kompenzira jezikom i objašnjenjem u očajničkom pokušaju da uvjeri drugu osobu u svoju priču, a što više lažov osjeća da im se ne vjeruje, to su odlučniji - objašnjava Barnett.
5. Nejasan jezik
Neobvezujući jezik još je jedan znak upozorenja na koji treba paziti.
- Iskrenost obično stvara izravne i jednostavne izjave, ali lažov se mora zaštititi u slučaju da budu razotkriven i zbog toga pada na nejasne izjave kao što su 'možda', 'moguće', 'vjerojatno' i 'Ne mogu reći sa sigurnošću' - dodaje.
6. Pretjerano korištenje riječi 'poštenje'
Ovo također može razlog za zabrinutost.
- Povremeno korišteno, može biti pokazatelj iskrenosti, ali ako se stalno naglašava, postavlja se pitanje zašto pretjerano ističu poantu. Ova metoda je posebno zabrinjavajuća ako drugu osobu zapravo niste optužili da laže - zaključuje, a prenosi The Sun.