U Velikoj Britaniji su 3. kolovoza 1926. godine postavili prvi električni semafor na Piccadillyju u Londonu te je, kao i današnji semafori, imao svjetiljke s tri boje kojima je regulirao promet. Policajci su ih ručno mijenjali koristeći prekidače. Prethodna inačica semafora imala je samo dvije boje, crvenu i zelenu, koju su davale dvije plinske svjetiljke. Zbog mnogo konjskih zaprega trebao je poslužiti u regulaciji prometa zaprega i pješaka ispred zgrade Parlamenta u Londonu. No zbog curenja plina semafor je eksplodirao 1869. godine ozlijedivši policajca koji je njime rukovao pa su ga uklonili. Ručno upravljani trobojni semafori na struju postali su imperativ u prometu, a već sljedeće 1927. godine britanski Wolverhampton postao je prvi grad koji je uveo automatizirane semafore.
Sastavio je svoju raketu
Umirovljeni američki mornarički oficir Robert Truax (63) od ostataka raketnih dijelova iz ratne industrije SAD-a sastavio je svoju raketu i stavio je na lansirnu rampu, složenu također od otpada, prema načelu "Učini sam", piše Večernji list 3. kolovoza 1980. godine. Rekao je da mu se za raketu javilo već 200 dobrovoljaca, spremnih da u jesen 1981. godine s raketom krenu u visine. Za sebe je rekao da nema volje poletjeti jer "tko će sjesti za crtaći stol ako nešto u ovoj tehnici podbaci?".
Kolumbo smirio pobunjenike
Na današnji dan, u zoru 1492. godine, Kristofor Kolumbo otisnuo se na svoje prvo putovanje. Dao je znak za polazak i mala flota koja se sastojala od tri karavele krenula je na put prema Kanarskim otocima. Brodovi Santa Maria, Pinta i Niña uz 87 članova posade otisnuli su se prema Kanarima, a odatle su isplovili 9. rujna. Sačuvani dokumenti bilježe da je vrijeme bilo lijepo i more mirno, no mornari su se svejedno pobunili zbog dugotrajne plovidbe. Kolumbo ih je uspio primiriti te su nastavili plovidbu.
Više vre,epolova pročitajte ovdje.