To je to što me zanima!

Otkrivena nova vrsta divovskog nosoroga - bio je viši i od žirafe

Nova vrsta srodna je divovskim nosorozima koji su nekoć živjeli u Pakistanu, A Potpuno očuvana lubanja i čeljust pokazuju sličnost s današnjim tapirima
Vidi originalni članak

Paraceratherium linxiaense je živio prije otprilike 26,5 milijuna godina i težio 21 tonu, kao četiri velika afrička slona.  Glavom je mogao doseći sedam metara visine kako bi jeo s drveća, što ga čini višim od žirafe. 

POGLEDAJTE VIDEO: Lubanja sv. Huberta

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Ti su zaključci doneseni na temelju fosila otkrivenih u sjevernoj kineskoj provinciji Gansu. 

U studiji objavljenoj u četvrtak u časopisu Communications Biology istraživači pišu kako je analizom fosila, pronađenih 2015. godine, zaključeno kako oni pripadaju novoj vrsti, drugačijoj od dosad poznatih divovskih nosoroga. 

NEVJEROJATNA SLIČNOST Kineski znanstvenici otkrili fosil letećeg gmaza koji nalikuje na Porga iz Zvjezdanih ratova

Potpuno očuvana lubanja i čeljust pokazuju sličnost s današnjim tapirima, zaključak je istraživanja koje je predvodio Deng Tao s paleontološkog instituta u Pekingu. 

Nova vrsta srodna je divovskim nosorozima koji su nekoć živjeli u Pakistanu, što sugerira da su se kretali diljem središnje Azije. 

Nosorozi su slobodno putovali između sjeverozapada Kine i indijsko-pakistanskog potkontinenta, što znači da je Tibetanska visoravan tada imala nizinska područja, smatraju znanstvenici.. 

SPUSTILI SE NA 35 METARA Veliko otkriće s Korčule: Upecali fosil ribe star 60 mil. godina

- Tropski uvjeti omogućili su divovskom nosorogu da se vraća sjeverno u središnju Aziju, što implicira da Tibet još nije bio visoravan velike visine - priopćio je Deng. 

Idi na 24sata

Komentari 1

  • nap 18.06.2021.

    bilo je svakakvih zivotinja prije 20 milijuna godina

Komentiraj...
Vidi sve komentare