Godine se samo broj - sve je u tome kako se osjećamo iznutra. Ako se osjećate mlađe nego što jeste to može donijeti neke zdravstvene prednosti i čak produžiti život.
POGLEDAJTE VIDEO:
Kako se osjećate može puno reći o vašoj osobnosti. Dob koju pojedinac percipira, a ne stvarni broj, poznata je kao "subjektivna dob". A, prema psiholozima Weissu i Langu, prihvaćanje mentalne dobi je način suočavanja sa stresom starenja.
Istraživanja su pokazala da su ljudi niže subjektivne dobi više ekstrovertirani i otvoreni za nova iskustva.
Na primjer, reći da imate 45 godina, a imate 50, mogao bi biti način izražavanja više samokontrole i manje brige o uspješnosti na poslu. Taj osjećaj mladosti djeluje kao samoobrana, dajući optimističniji pogled na buduće planove, kao i zdravstvene dobrobiti.
Studija koju je objavila Američka psihološka udruga kaže da što je subjektivna dob mlađa, razina stresa je niža. Ako se osjećate mlađe imate bolje kognitivno funkcioniranje, manje upala uzrokovanih stresom, manji rizik od hospitalizacije zbog bolesti i dulji život. Manji je rizik i od depresije.
Ako se osjećajte mlađe to može rezultirati i još većim uživanjem u fizičkim aktivnostima, kao što su vježbanje, učenje novog hobija, putovanja, ples i kretanje općenito, piše Bright Side.