To je to što me zanima!

Nova rješenja: Zaručnički prsten ne znači više samo dijamante

Nekada je zaručničko prstenje značilo obruč s dijamantom ili više njih, no posljednjih godina trend se okreće ekonomski isplativijim modelima, jer mnogi žele poludrago kamenje u bojama
Vidi originalni članak

Osim što je skup, poanta dijamanta je kod zaručničkog prstenja bila i njegova čvrstoća, kao i dojam luksuza, no trendovi se mijenjaju. 

Novije generacije srušile su taj mit te biraju nešto pristupačnije prstenje, ne žele odvajati za skupi nakit, već je u njihovom fokusu poludrago kamenje u raznim bojama.

POGLEDAJTE VIDEO: Inovativan nakit inspiriran zagrebačkim Hendrix mostom potpisuje umjetnik Adriano Nokaj

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Dio karaktera dijamanta bila je i sama činjenica da ga svi imaju, a kad žele nešto posebno, mnoge zaručnice okrenut će se nečemu posebnijem.

Najbolje alternative dijamantnom prstenu su oni sa safirima i rubinima, oni su tek nešto slabije čvrstoće od dijamanata te dosta izdržljivi. Nakon njih, nešto manje čvrstoće je topaz, a još "slabiji" su biseri, opali i tirkiz.

SLAVNI DIZAJNER Raf Simons: Ljudi ne žele odjeću koja će ih podsjećati da su bili zatvoreni kod kuće danima

Popularni smaragd i aquamarini imaju manju čvrstoću od safira i rubina, lakše ih je slučajno oštetiti.

LEGENDARNI KROJ Dive su ga nosile i obožavale: Filmska karijera trench kaputa

Ovi ukrasi zaslužuju i trebaju posebnu kutijicu da se ne gužvaju, jer postoji mogućnost oštećenja, piše The Diamond Store.

Idi na 24sata

Komentari 3

  • BabaYaga 08.09.2020.

    Istina, i Mačak ima zelene "smaragde" u zaručničkom prstenu 😁

  • ZOOM_1 08.09.2020.

    Iskreno, uopće mi nije jasan čin zaruka, mislim, u današnje vrijeme. Kaj je potrebno nekog "bezecirati" za svadbu? Ovo prstenovanje je imalo smisla nekad davno, kad se nisu mogli ni smjeli vjenčati samo tak, danas je taj čin čisti kičeraj, da bi se koke mogle na fejsu ili instagramu pohvaliti 😒

Komentiraj...
Vidi sve komentare