To je to što me zanima!

Normalno je da bebe plaču dva sata dnevno u prva dva tjedna

PRVA TRI MJESECA Najviše plaču bebe rođene u Kanadi, Italiji i Velikoj Britaniji, a najmanje one u Danskoj, Njemačkoj i Japanu tijekom prva tri mjeseca života
Vidi originalni članak

Bebe plaču uglavnom ako su gladne ili mokre, no one “težeg” temperamenta plaču po cijele dane. Ili se barem to tako čini roditeljima.

Stručnjaci su napravili i analize kako bi dokučili u kojim su zemljama bebe najplačljivije, piše portal miss7mama. Posljednji podaci objavljeni u časopisu The Journal of Pediatrics pokazali su da bebe u Velikoj Britaniji, Kanadi i Italiji plaču najviše, a najmanje one iz Danske, Njemačke i Japana tijekom prva tri mjeseca života.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Istraživači sa Sveučilišta u britanskom Warwicku analizirali su ponašanje gotovo 8700 beba i otkrili da u prosjeku plaču oko dva sata dnevno u prva dva tjedna života. Plač do vrhunca dolazi sa šest tjedana te traje oko dva sata i 15 minuta svaki dan. S 12 tjedana pada na samo sat i 10 minuta. Međutim, studija je također utvrdila da neka novorođenčad plače samo 30 minuta u danu, dok ima i onih koji su nezadovoljni i u suzama i više od pet sati dnevno.

ZACJELJUJE RANE Naučite kiseliti kupus: Dulje će trajati ako ga poklopite vrećom

- Bebe se već u prvim tjednima života uvelike razlikuju po tome koliko plaču. Možemo više doznati proučavajući društva u kojima bebe manje plaču uključujući i to radi li se o načinu na koji roditelji postupaju ili drugim faktorima povezanima s trudnoćom i genetikom - rekao je voditelj istraživanja Dieter Wolker.

Ističe kako “karta plakanja” može pomoći zdravstvenim radnicima u komunikaciji s roditeljima oko pitanja plače li beba previše u prva tri mjeseca života i treba li dodatnu potporu.

PREPOZNAJTE SIGNALE Četiri sigurna znaka da partner želi brak ili barem dugu vezu

Prema zadnjim istraživanjima, bebe proizvode buku i do 120 decibela. Za usporedbu, radnici moraju nositi zaštitne slušalice ako rade u uvjetima u kojima su izloženi buci iznad 85 decibela. U brojnim analizama znanstvenici su došli i do zaključka da bebe vrište na drugačijim jezicima. Tako, primjerice, njemačke bebe plaču silaznom melodijom, a francuske uzlaznom, što ima sličnosti s jezikom odraslih. Kopiraju ga jer registriraju melodiju govora kojoj su izložene još u utrobi.

POGLEDAJTE VIDEO SERIJAL 'ZENZACIJA' S IVANOM ŠARIĆEM:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare