To je to što me zanima!

Nikada ne spavajte s uključenim grijanjem: Loše je za zdravlje

Spavanje s uključenim grijanjem tijekom noći može vas učiniti sklonijim infekcijama i drugim ozbiljnim bolestima, a zrak u sobi može postati lošije kvalitete
Vidi originalni članak

Može poremetiti kvalitetu sna

Tijekom noći tijelo doživljava blagi pad temperature, signalizirajući da je vrijeme za spavanje. Međutim, ako je sobna temperatura visoka, to može ometati proces termoregulacije tijela i možete osjetiti umor, nelagodu i nemir.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Visoka sobna temperatura  može smanjiti vrijeme provedeno u REM spavanju. To neće samo kao posljedicu imati da se sljedeći dan osjećate umorno, već može utjecati i na tjelesni oporavak, konsolidaciju pamćenja, učenje i druge procese.

Može izazvati bol u prsima i probleme sa srcem

Grijanje sobe povećava razinu ugljičnog monoksida u prostoriji. Zbog toga se ne preporučuje da grijanje držite uključenim duže vrijeme, jer će toplina povisiti razinu ugljičnog monoksida iznad sigurne razine što može biti štetno za naše zdravlje. Kao posljedica može se javiti bol u prsima ili neki srčani problemi.

U KOJU VI SPADATE? Male noćne navike otkrivaju u kojoj ste kategoriji spavanja

Može isušiti kožu

Spavanje s upaljenim grijanjem tijekom cijele noći može uzrokovati isušivanje kože zbog nedostatka vlage. Također, koža može postati nadražena i perutava. 

Zrak u sobi može postati lošije kvalitete

Ako soba nije pravilno prozračena, dugotrajna razdoblja prekomjerne topline mogu negativno utjecati na kvalitetu zraka u zatvorenom prostoru. To može dugoročno izazvati zdravstvene posljedice i potencijalno dovesti do respiratornih problema.

Može oslabiti imunološki sustav

Bakterije duže preživljavaju na suhom zraku. Ako je zrak u sobi suh to može biti uzrok zašto ste češće bolesni tijekom zime.

ZA MIRAN SAN Najbolja poza za spavanje, da se ujutro probudite bez bolova

Ni bebe ne vole ugrijane sobe

Bebe su osjetljivije na grijane prostorije jer se njihova koža znatno brže suši. Također, sluz u nosu koja je odgovorna za hvatanje bakterija lako se suši u prostoriji s vrućim zrakom. Kada se sluz osuši, imunološki sustav je oslabljen i skloniji infekciji. I, dok je naš imunološki sustav dovoljno jak da se nosi s tim, to nije slučaj s bebama, koje postaju osjetljivije na infekcije, piše Bright Side.

Idi na 24sata

Komentari 3

  • nap 17.11.2021.

    Normalno nije zdravo ostaviti non stop upaljeno 

  • salaso 17.11.2021.

    prvo ..više potrošiš..drugo bojler ronda cijelu noć..ak imaš svoj jel...treće.ne možeš ni malo otškrinit prozor ..da dobiš kisika..jel griješ .....najbolje nabavit dobre poplune il perinu ..ne daj bože..jel .i u hladnom...

  • eho_ 16.11.2021.

    Meni je hladno 🙄 mora biti malo toplije..a neš ti smrzavanja😑😒brrr

Komentiraj...
Vidi sve komentare