Zanima vas ova tema? Onda pročitajte i ovaj članak: Smije li se krumpir podgrijavati - saznali smo konačan odgovor
1. Dinja i lubenica
Hladnjak može smanjiti broj antioksidanata. Istraživanje koje je provelo američko ministarstvo poljoprivrede pokazalo je da lubenice na sobnoj temperaturi sačuvaju puno više svojih nutritivnih vrijednosti nego u hladnjaku. Čuvanjem dinje i lubenice u hladnjaku utjecat ćete na njihov okus i uništiti vrijedne antioksidanse koji se nalaze u njima.
2. Krumpir
Hladne temperature pretvaraju krumpirov škrob u šećer što rezultira pomalo slatkastim okusom. Krumpir je najbolje staviti u papirnatu vrećicu i spremiti u hladnu smočnicu. Sunčeva svjetlost uzrokuje nakupljanje klorofila zbog čega krumpir može pozeleniti.
3.Krastavci
Krastavci su jedna od onih namirnica koje u hladnjaku gube svoje nutrijente, kao i svoj sjaj.
4. Luk
Ovo povrće treba cirkulaciju zraka da bi ostalo svježe. Spremite cijeli luk u papirnatu vrećicu na kojoj ste probušili rupe i držite ga u smočnici. Nemojte ga spremiti blizu krumpira jer luk emitira plin i vlagu zbog čega se krumpir može brzo pokvariti. Nasjeckani luk ohladite.
5. Rajčica
Ove sočne plodove je najbolje držati na sobnoj temperaturi. Hlađenje ispod 12 Celzijevih stupnjeva ugrožava okus i teksturu rajčice.
6. Kava
Ako želite da vaša kava ima dobar okus držite je na sobnoj temperaturi na suhom i tamnom mjestu. Velika količina vlage u hladnjaku ne odgovara kavi. Kavu je najbolje čuvati u staklenoj teglici s hermetičkim poklopcem.
7. Češnjak
Češnjak je najbolje držati na prohladnom i mračnom mjestu.
8. Med
Držanje meda u hladnjaku može uzrokovati njegovo kristaliziranje. Čuvajte ga dobro zatvorenog na suhom mjestu
9.Narezani kruh
Iako držanje kruha u hladnjaku sprječava plijesan, hladnjak će u vrlo kratkom vremenu isušiti kruh. Ukoliko se ne radi o narezanom kruhu koji namjeravate koristiti narednih dana, stavite ga u ormarić ili u zamrzivač.
10. Avokado
Ovaj mali zeleni plod se uzgaja na visokim temperaturama, tako da će držanje avokada u hladnjaku usporiti njegov proces zrenja, a i truljenja. U hladnjaku može stajati dva do tri dana, a nakon toga počinju mu se mijenjati okus i tekstura.
11. Maslinovo ulje
Maslinovo ulje treba čuvati na hladnijem i tamnom mjestu, ali ne u hladnjaku jer će se stvrdnuti te dobiti strukturu poput maslaca.
12. Čokolada
Držite čokoladu na sobnoj temperaturi negdje na tamom i suhom mjestu. Ekstremno niska temperatura, kakva je u hladnjaku, utječe na kvalitetu i okus čokolade kao i ekstremno visoka, prenosi Reader's Digest
Zanima vas ova tema? Onda pročitajte i ovaj članak: Recept iz 1952. za kruh bez kvasca - sa sodom bikarbonom
POGLEDAJTE VIDEO: #ZAJEDNO24SATA - kuhar Ivan Pažanin: